Wordpress

Blog Nedir ? Yararları Nelerdir ?

Bir blog sayfası açarak tüm bilgi birikiminizi internet ortamına mı aktarmak istiyorsunuz ? Bu fikir ilk başta size zor gelebilir.Bu makalemizde Blog nedir  Yararları nelerdir  ? Kolayca Blog kurma işine hangi adımdan başlamalıyım? gibi bilgilere ulaşabileceksiniz.

BLOG NEDİR ?

Blog kısaca ; Bildiklerinizi ve öğrendiklerinizi paylaşabileceğiniz bir paylaşım ağı yani aklınıza gelen herşeyi insanlarla paylaşabileceğiniz weB-LOGin kelimelerinin kısaltması anlamına gelmektedir.

WORDPRESS NEDİR ?

Blog diyince aklımıza il wordpress gelmektedir. WordPress Dünyanın en yaygın Php Tabanlı İçerik Yönetim Sistemlerinden (CMS) yani Blog sistemlerinden birisidir.Yaygın olarak kullanılmasının en büyük sebeplerinden biride geniş tema yelpazesi ve eklenti yapısı bulunmaktadır.
Bir Blog kurmak istiyor iseniz Wordpress kullanmanız neredeyse zorunlu haldedir.

BLOG SİTESİNİN NE FARKI VAR ?

Web sayfaları konsept olarak belli kategorilere ayrılır.Blogda bundan biridir. Forum , eticaret ve portal konseptlerinden farkı bilgiye diğerlerine göre daha kolay ulaşılabilir olmasıdır.Bir nevi günlük anlamında da kullanılabilmektedir.Bir Blog Sayfası açmanız için herhangi bir kod veya yazılım  bilgisine ihtiyaç duymazsınız.

 

BLOG AÇMANIN AMAÇLARI NEDİR ?

Bilgi Paylaşımı :  Eğer gerçek bir bilgiye sahip değil iseniz bloğunuzun etkisini göremeyebilirsiniz.Blog açmak için bir konuda uzman  veyahut bir konuyu öğrenmeye gayretli olmanız yararlı olacaktır.Böylece ziyaretçilerinizinde asıl hedefi olan bilgiye ulaşma aşamasında yardımcı olacak ve daha çok ziyaretçiye hitap edebilirsiniz.

Para Kazanma :  Blog sayfanızda yararlı bilgileri ve içerikleri paylaştıktan sonra ziyaretçi sayınızda artış olacaktır.Bu artışı elbette bir gelir kaynağına çevirebilirsiniz.Blog açtıktan sonra sitenize reklam alabilir  sonrasında oturduğunuz yerden sadece özgün makalelerinizi yazarak yüksek miktarda para kazanabilirsiniz.Reklam alabilmeniz için özgün içerikte yazı azmanız yeterli olacaktır. Böylee bir blog sitesinden ciddi miktarda paralar kazanabilirsiniz.

Fenomen Olabilirsiniz :  Blog sayfanızda paylaşacağınız içerikler insanlar tarafından oldukça sevilebilir. Böylece Fenomen veya yeni bir Marka olabilirsiniz.

BLOG AÇMAK İÇİN NELER GEREKLİ ?

Bir blog açmak için öncelikle bir alan adı ve hosting hesabınızın olması gerekiyor.Kullanacağınız hosting hesabınızın wordpress uyumlu olmasına dikkat etmenizde yararlı olacaktır.Wordpress Uyumlu Hosting paketlerimizi blog açmak için inceleyebilirsiniz.

BLOG AÇMANIN MALİYETİ NEDİR ?

Blog açmak için ücretsiz platformlar kullanabilirsiniz.Ancak yararlı bir blog olmasını istiyor iseniz ve bu işten gelir elde etmeti düşünüyor iseniz ücretli bir blog açmanız yararlı olacaktır.Bir blog açmanın çeşitli maliyetleri mevcuttur. Bunlardan en önemlisi alan adı ve hosting ücretidir. SSD Diskli Hızlı ve Limitsiz  Wordpress Hosting paketlerimizi inceleyerek fiyatlar konusunda bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu