Hosting

Hosting Nedir?

Hosting Nedir? Kısaca Tanımı

Hosting, web sitelerinin internet ortamında barınması için gerekli teknolojileri içinde barındıran küçük bilgisayarlardır. Hosting ürünün içinde, bir web sitesinin barınması ve yayınlanması için her şey bulunmaktadır.

Hosting Nedir?

Hosting nedir

Hosting, internet sitesine sahip olmak isteyen herkes için önemli bir konudur. İnsanlar nasıl bir iş yeri açmak için bir dükkana ihtiyacı varsa, web sitesi açmak için de Hosting’e ihtiyaç vardır.

Teknik olarak hosting; Yüksek hızlı internet hattına sahip bir veri merkezinde konumlandırılmış, hosting için uygun olan donanımları içinde barındıran büyük bilgisayarlardır. Bu bilgisayarlar içerisinde yüzlerce hatta binlerce web sitesi barınabilir.

Her bilgisayarın sahip olması gerektiği gibi, bu bilgisayarların da bir işletim sistemine ihtiyacı vardır.

Hosting sunucuları için işletim sistemleri, web sitesinde kullanılan yazılım diline göre seçilir. Örneğin, ASP ile yapılmış veya yapılacak olan bir web sitesi için Windows Hosting ürünümüzü tercih edebilirsiniz. PHP tabanlı ve hazır CMS’ler dahil (Wordpress, Opencart v.b…) için Linux Hosting ürünleri kullanılmalıdır.

Adından da anlayacağınız üzere, Windows Hostingler Windows kurulu Hosting sunucularında barınır. Aynı zamanda Linux Web Hostingler için de Linux dağıtımlarından Cloudlinux ya da Centos sürümleri kullanılır.

İşletim sisteminin yanında hosting ürünlerinin, daha kolay kullanılması ve daha iyi performans vermesi için, hostingler için geliştirilmiş ek ürünler de kullanılır. Bunlar sırasıyla;

Gibi hosting kontrol panelleri ve Hostingin kullanımını kolaylaştıran Güvenlik ve Performans tabanlı ücretli yazılımlardır. Hostixo web hosting sunucularında, bir web sunucusunda olması gereken her şeyi barındırıyoruz.

Hosting Paketleri Nelerdir? Bana En Uygun Hosting Paketi Hangisi?

Hostixo’da size uygun olanı kullanın diye onlarca hosting paketi var. Sadece ihtiyacınız kadarını kullanın ve ödeyin diye, en çok tercih edilen ve en avantajlı web hosting paketlerini sizin için oluşturduk. İsterseniz, size uygun olan hosting paketini birlikte seçelim.

Size uygun olan hosting paketini seçerken;

  • Bir domaine ihtiyacınız var mı? Yoksa zaten bir domaininiz var mı?
  • Ne kadar disk alanına ihtiyacınız var, sınırlı bir alan yeterli mi yoksa sınırsız disk alanı mı tercih edersiniz?
  • Web siteniz daha önce CPU ya da RAM tüketiminden kapandı mı? Emin değilseniz teknik ekibimizle görüşebilirsiniz.
  • Web siteniz daha önce Trafik (Bandwidth) limitinden dolayı kapandı mı?
  • Bir kaç adet Veritabanı ve E-posta hesabı yeterli mi yoksa istediğiniz kadar Veritabanı ve E-postaya ihtiyacınız var mı?
  • Php v.b popüler yazılımları mı kullanıyorsunuz yoksa bir ASP Geliştiricisi misiniz? Windows hosting mi Linux Hosting mi tercih etmelisiniz bunu biliyor musunuz?
  • Wordpress kurmayı biliyor musunuz yoksa Tek tıkla kurulan Wordpress Hosting Paketini tercih etmek ister misiniz?

Gibi önemli sorular neticesinde size en uygun hostingi seçebilirsiniz. Ancak kurulumla ilgili aklınıza takılan bir soru varsa Canlı Destek ya da 0(850) 441 51 67 numarasından bizlere ulaşıp, hosting paketi seçimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

1- Linux Hosting

Linux Hosting ürünleri, en düşük özelliklere ihtiyacı olanlar ve yeni başlayanlar için hem uygun hem de ekonomik hosting çözümüdür. Bu sayfadaki sınırsız hosting paketleri hariç diğer ürünlerin kısıtlı özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz. Ancak zaten düşük özellikler sizin için yeterli ise, daha fazla para ödemenizi istemeyiz.

2-Limitsiz (Sınırsız) Hosting

Limitsiz Hosting paketleri Disk, Trafik, Veritabanı (MySQL) ve E-posta hesabı özellikler olarak sınırsızdır. Bu sınırsız özelliklerin amacı, web sitenize ani bir ziyaretçi geldiğinde ya da yedekleme yapmak istediğinizde, web sitenizin kapalı kalmaması için limitlendirilmemiştir. Ayrıca Limitsiz hosting paketleri, güçlü CPU ve RAM seçeneği ile, performans tutkunlarının en gözde paketleridir. Eğer sınırsız hosting almaya karar vermişseniz ama domaininiz yoksa, Sınırsız X-5 ve Sınırsız ULTRA paketlerinde, yıllık alımlarda 1 Yıllık COM/NET/ORG domainler ücretsiz.

3- Wordpress Hosting

Wordpress Hosting paketleri, wordpress siteleri için özel oluşturduğumuz paketlerdir. Bu paketlerin amacı, hem az kaynak kullanan hem de çok fazla kaynak kullanan wordpress site müşterilerimizi aynı sayfada buluşturmaktır. Wordpress’i öğrenmeye çalışanlar için çok cüzi bir miktarla alınabilecek maximum özelliklerdeki hostingi WP-Başlangıç paketi olarak verdiğimiz gibi, daha fazla kaynak kullanan wordpress siteleri için de yine uygun bir fiyatla WP Limitsiz Turbo paketini hazırladık. Ayın zamanda WP-İDEAL, WP-PROFESYONEL ve WP LİMİTSİZ TURBO paketleri için, yıllık alımlarda 1 Yıllık COM/NET/ORG domainler ücretsiz

4- Hazır Site

Hazır Site hosting paketleri, kodlama bilmeyen ve işini sürükle bırakla yapmak isteyenler için en popüler çözüm. En uygun fiyatıyla ve 600’den fazla tema desteği ile istediği web siteyi dakikalar içinde yayınlamak isteyenler için en kolay çözüm Hazır Site Paketleri.

5- Windows Hosting

Windows hosting paketleri, ASP geliştiricileri, Uzak MSSQL ihtiyaçları olanlar için kesinlikle tercih edilmesi gereken pakettir. Windows hosting paketlerinde skalayı oldukça geniş tuttuk. Hem ekonomik fiyatlar hem de geliştiricilerin işini rahatlıkla karşılayabileceği özelliklerden oluşan bir paket oluşturduk.

6- Kurumsal Hosting

Kurumsal hosting paketleri, kurumsal müşterilerimize özel çözümler için oluşturduğumuz bir paket. Yoğun E-posta depolama, Disk ve Site barındırma sayısı ile, standart hosting paketlerinden farklı olarak oluşturulmuştur. Kurumsal hosting paketlerinin tercih edilme sebeplerinden birisi de Paylaşımsız İP adresi seçeneği olmasıdır. Kurumsal müşterilerimiz isterse, ÖZEL IP adresi satın alabilirler ya da KURUMSAL GOLD ve KURUMSAL GOLD + paketlerinden herhangi birini almaları durumunda, ücretsiz olarak tarafımızca verilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu