Litespeed

LiteSpeed Nedir? Özellikleri Nelerdir?

LiteSpeed Nedir? Sürümleri ve Özellikleri Nelerdir?

Litespeed nedir

LiteSpeed Nedir?

LiteSpeed, sektördeki en hızlı web servislerinden biridir. LiteSpeed ​​Web Sunucusu ve Apache (en eski web servisi ) arasındaki en büyük fark mimari tasarımın dadır. Apache işlem tabanlıdır. Her bağlantı için yeni bir işlem veya iş parçacığı oluşturur. Bu süreçleri oluşturmak çok fazla iş yükü gerektirir.

LiteSpeed, mükemmel performans ve daha yüksek stabilize sağladığı bilinen bir web servisidir. Mevcut bir Apache sunucusu, işletim sistemi ayrıntılarında herhangi bir değişiklik yapmadan ve ayrıca başka bir işlem veya programı engellemeden LiteSpeed ​​sunucusu ile değiştirilebilir. LiteSpeed ​​mevcut web barındırma çözümünüz de herhangi bir darboğaz problemi yaşatmadan sorun çözme kapasitesine sahiptir. LiteSpeed, etkileyici özellikler ve hızlı bir web barındırma ortamı sağlayan kullanıcı dostu web yönetim konsoluna sahiptir.

Open LiteSpeed ​​Sürümü

OpenLiteSpeed ​​sürümü yüksek trafikli web siteleri için idealdir. Ancak, bu sürüm sadece cyberpanel ve directadmin tarafından desteklenmektedir ,  cpanel ve plesk kontrol paneli ile çalışmaz. Bu sürüm açık kaynak kodludur ve serbestçe kullanılabilir.

LiteSpeed Standart Sürüm

Standart sürüm, küçük ve düşük trafikli web siteleri için idealdir. CPanel, WHM ve Direct Admin gibi web barındırma kontrol panelleri ile uyumludur. Bu sürüm kişisel ve profesyonel kullanım için ücretsizdir.

LiteSpeed Kurumsal Sürüm

Kurumsal sürüm, büyük ve yüksek trafikli web siteleri için yaygın olarak kullanılır ve tüm web barındırma kontrol panelleriyle harika çalışır. Bu sürüm genellikle web hosting şirketleri tarafından müşterilerine üstün web hosting deneyimi sağlamak için kullanılır.

LiteSpeed ​​Özellikleri:

LiteSpeed, hız ve istikrar söz konusu olduğunda mükemmeldir. LiteSpeed, Apache’ye kıyasla hızlıdır ve ayrıca PHP içeriğini kısa bir süre içinde sunucuya sunar. Bu nedenle LiteSpeed, PHP performansını geliştirdiği için WordPress, Joomla ve Drupal kullanan web siteleri için ideal bir web barındırma çözümü olarak kabul edilir.

Bazı etkileyici LiteSpeed ​​özellikleri:

Apache ile Uyumlu

LiteSpeed ​​Apache ile uyumludur ve mod_rewrite, mod_security ve .htaccess gibi özellikler kullanılabilir. Apache yapılandırma dosyaları LiteSpeed ​​tarafından kolayca yüklenebilir ve Apache’nin yerine kullanılabilir. LiteSpeed ​​ayrıca tüm web hosting kontrol panelleri ile harika çalışıyor.

Mükemmel Performans ve Stabilizasyon

LiteSpeed ​​mükemmellik sağlamak için hazırlanmış olarak web hosting platformlarının performansını ve stabilizasyonu artırır. LiteSpeed, sunucu kaynaklarının minimum kullanımını sağlamanın yanı sıra aynı anda çok sayıda istemciye hizmet verebilir. LiteSpeed’in kodu, PHP performansını artırmak ve statik web sitelerini Apache’den daha hızlı sunmak için mükemmel şekilde optimize edilmiştir. LiteSpeed ​​ayrıca ani trafik artışlarına dikkat etme yeteneğine sahiptir ve ek olarak DDOS yönetim donanım kaynaklarına ihtiyaç duymadan DDOS saldırısını yönetmeye yardımcı olur.

Güvenlik

LiteSpeed, Apache’nin mod_security özelliği ile mükemmel bir şekilde çalışır ve ayrıca DDOS engelleme özelliğe sahiptir. LiteSpeed, istekler doğrultusunda IP başına bağlantı, bant genişliği daraltma gibi özelleştirilebilir özelliklerden oluşur. Çok fazla bağlantı veya istek bulunan IP’ler engellenir, böylece saldırganların sunucuyu mahvetmesini önler.

Uygun Fiyatlar

Bir LiteSpeed uygulamasını ​​sunucu da barındırma kolay bir iştir ve uygun maliyetlidir. LiteSpeed’in lisans maliyeti, Apache tabanlı bir sunucuyu optimize etmek için gereken tüm donanım yükseltmelerine kıyasla daha düşüktür. LiteSpeed, güvenli ve istikrarlı bir barındırma ortamı sağlayan mükemmel özellikleri sayesinde destek maliyetlerini azaltır.

Web Uygulaması Hızlandırma

LiteSpeed ​​standart uyumlu ESI önbellek motorundan oluşur. Bu nedenle LiteSpeed, karmaşık önbellek çözümlerini kolaylıkla uygulama kapasitesine sahiptir. Bu, bugün web yöneticileri tarafından kullanılan son derece dinamik web uygulamalarının gereksinimlerini karşılamak için gerekli bir özelliktir.

Verimli Donanım Kullanımı

Apache veya NGINX ile karşılaştırıldığında, LiteSpeed ​​sunucusu% 98 daha az sunucu yükü ile birlikte 2x-5x daha hızlı sayfa yükleme hızı sağlar. Bu, bir donanım platformunda çok sayıda istemciyi barındırmaya yardımcı olur.

Basit Yönetim

LiteSpeed ​​ile ilgili en iyi şey, LiteSpeed’i yönetmenin son derece basit olmasıdır. LiteSpeed, Apache yapılandırma dosyalarınızı kolayca okuyabilir ve .htaccess dosyalarını destekler. LiteSpeed’deki entegre kontrol paneli eklentileri, kolay yapılandırma ve dağıtım sağlar. Apache ile LiteSpeed ​​arasında geçiş yapabilir ve LiteSpeed’de web sitenizin içeriğini sadece birkaç tıklamayla yönetebilirsiniz. Etiket tabanlı temizleme ve otomatik temizleme ile birlikte her hesap için önbellek kontrolünü yönetebilirsiniz.

Web Sitesi Sahipleri İçin Özel LiteSpeed ​​Avantajları:

  • Sayfa yükleme sürelerini yarıya indirin
  • Web sitenizin yanıt süresini önemli ölçüde azaltın
  • Sunulan eş zamanlı web sitesi sayısını artırın
  • LiteSpeed ​​önbellek çözümleri ile hızlı web uygulamaları sunun
  • Dahili DDOS karşıtı özelliklerle web sitesi güvenliğini artırın

Dilerseniz daha önce sizin için hazırladığımız cPanel kurulumu makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu