.COM Kayıt / Transfer 6.99$

Hosting Paketlerinde %20 Ek İndirim #20OFF

Bayi Hosting'de %30 Ek Tanışma İndirimi! #30OFF

Bulut Sunucu'ya Hemen %30 İndirimli Geçiş Yapın! #30OFF

Domain .TR Alan Adı Kaydı

Belgesiz .TR Alan Adı Kaydı

Sizde hemen com.tr, org.tr, net.tr uzantılı domainleri belgesiz kayıt edin, projeniz için kurumsal adım atın.
  Belgesiz   Whois Gizleme     Uygun Fiyatlar  

Google Müşteri Yorumları 5 / 5 4.5 yıldız Hostadvice Müşteri Yorumları 5 / 5 4.5 yıldız Paketleri İncele Sıkça Sorulan Sorular
Belgesiz Kayıt .com.tr .net.tr .org.tr

.TR Domain Kayıt

En uygun fiyat avantajıyla .tr uzantılı, kurumsal ve eşsiz bir alan adı kayıt edin. Rakiplerinizden bir adım önde olun.
$2.99 /yıl ₺65.78 /yıl
 • En uygun fiyat
 • Belge gerektirmez
Şimdi Kayıt Edin
$5.00 /yıl ₺110.00 /yıl
 • En uygun fiyat
 • Belge gerektirmez
Şimdi Kayıt Edin
$5.00 /yıl ₺110.00 /yıl
 • En uygun fiyat
 • Belge gerektirmez
Şimdi Kayıt Edin
$5.00 /yıl ₺110.00 /yıl
 • En uygun fiyat
 • Belge gerektirmez
Şimdi Kayıt Edin

Bizi arayın +90 (850) 441 51 67 mesaj gönderin destek@hostixo.com

Müşteri danışmanlarımızla birlikte ihtiyaçlarınızı belirleyelim ve sizin için en uygun çözüme karar verelim! Sizi Arayalım Sizi Arayalım

.TR Uzantılı Alan Adları

Gelişmiş altyapımız ile tüm .TR uzantılı alan adlarınızın kayıt, transfer, yenileme işlemlerini güvenle yapabilir, yüksek kaliteli hizmetlerimize rakiplerimize göre daha ekonomik koşullarda sahip olabilirsiniz.

.TR Uzantılarıyla Tanışın

Seçeceğiniz .TR (Türkiye) alan adı uzantıları ile internet ortamına daha başarılı bir adım atabilirsiniz. Fikrinizi veya markanızı milyonlarca insana ulaştırmak için .TR alan adı uzantıları ile bir başlangıç yapmak çok kolay.

Hostixo ile projenizi, fikrinizi veya sizi daha ifade eden bir alan adını 20+ .TR uzantılı alan adı ile birlikte anında sorgulayabilir ve saniyeler içinde kayıt edebilirsiniz.Böylece markanızı kolayca oluşturabilir ve hedef kitlenize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Devamını oku

En Uygun Fiyat Garantisi

Hostixo'da alan adınızı yenilerken yüksek fiyatlandırmalara ve süpriz ek ücretlere yer yok. Alan Adı Kampanyalarımız ile kayıt ettiğiniz alan adlarınızı yenileme zamanlarda sitemizde yer alan liste fiyatlarımızdan yenileme yapabilirsiniz.

Alan adınızı yönetirken hiç bir kısıtlama yapmıyoruz.Tüm yönetimi sizin kontrolünüze bırakıyoruz.

Üstelik uygun fiyatlı sağladığımız hosting paketlerimiz ile web sitenizi anında yayına almanın keyfini hemen çıkarabilirsiniz.

Devamını oku

İsminizi Kaçırmayın

Markalaşmanın önemli olduğu dijital dünyada kişisel markalaşma adına önemli bir adım olan com.tr alan adları , sizi internette görünür hale getirerek , resmi görünürlüğü sayesinde iş ve sosyal çevreniz için prestij kaynağı olacaktır.

Üstelik uygun fiyatlı sağladığımız hosting paketlerimiz ile web sitenizi anında yayına almanın keyfini hemen çıkarabilirsiniz.

Devamını oku

Şimdi web siteniz için harika bir alan adı sorgulayın!

com $11.99 ₺263.78 /yıl $6.99 ₺153.78 /yıl
net $12.99 ₺285.78 /yıl $7.99 ₺175.78 /yıl
org $13.99 ₺307.78 /yıl $8.99 ₺197.78 /yıl
comtr $12.99 ₺285.78 /yıl $2.99 ₺65.78 /yıl
.TR Uzantılı Domain Kaydı

Sıkça Sorulan Sorular

.TR Alan Adı Kaydı hizmetimize ilişkin aklınıza takılabilecek sorular
Alan adı ( domain ) nedir ?
Domain yani dilimizdeki ismi ile Alan Adı ; bir web sitesinin internet üzerindeki adı anlamına gelmektedir. Zorlu IP adresi yani numaralandırma yerine kullanılan sabit ve anlamı olan kelimelerden oluşan site ismidir.
Türkiye .TR Uzantısı Nedir ?
1991 yılından itibaren Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından sağlanan ve onaylanan .TR uzantılı alan adları gelişen internet üzerinde önem arz etmektedir. Belgeli ve belgesiz olarak sağlanan alan adları 20’den fazla uzantıdan oluşmaktadır. En çok tercih edilen uzantılar .com.tr , .net.tr ve .gen.tr olmaktadır.
.TR uzantılı domain nasıl kayıt edebilirim?
.TR uzantılı domain tescili için kurallar gereği, .TR uzantılı alan adları belgeli ve belgesiz olarak kayıt edilmektedir. Belgeli alan adları için iletilmesi gereken resmi belgeler, almak istediğiniz uzantıya göre farklılık göstermektedir.
Neden Com.TR uzantılı domain almam gerekiyor ?
Com.tr uzantılı alan adı kaydı belirli süreçlerden geçerek ve bazı belgeler sunularak satın alınan bir alan adıdır. Bundan dolayı itibarı yüksek bir alan adı uzantısıdır. Bu alan adını kayıt ettikten sonra firmanızın veya markanızın Türkiye Cumhuriyeti içinde kurumsal bir yapıya sahip olduğunuzu belirtmektedir. E-ticaret ortamında müşterilerinize veya bankacılık gibi alanlarda kullanıcılarınıza güven sağlarsınız.
Adsoyad.com.tr için bir belge gerekiyor mu ?
Adsoyad.com.tr için herhangi bir belge gerekmemektedir. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranız ile satın alınabilmektedir.
TR Alan adım ne zaman aktif olur ?
Belge gerektiren TR alan adları evraklar eksiksiz iletildiğinde 24-72 saat arasında aktif olmaktadır. Belge gerektirmeyen alan adları anında aktif olmaktadır.
Hangi alan adlarında belge gereklidir ?
TR uzantılı bazı domainlerde belge ile kayıt yapılmaktadır. .com.tr , .net , .org.tr , .av.tr ve .k12.tr uzantılı alan adlarında evrak gerekmektedir.
Belgesiz kayıt edilen alan adları hangileridir ?
TR uzantılı bazı alan adlarını kayıt etmek için belge gerekmemektedir. adsoyad.com.tr, .gen.tr, .web.tr, .biz.tr, .info.tr ve .tv.tr uzantıları için evrak gerekmemektedir.
.TR uzantılı alan adlarında whois bilgileri gizlenebiliyor mu ?
.TR uzantılı domain kayıtları kuralları diğer global domainlere göre daha farklıdır. Eğer alan adı şahıs tarafından kayıt edildi ise whois bilgileri gizlenebilmektedir. Ancak firma için kayıt edilen alan adlarında whois bilgisi gizlenememektedir.
Belgeleri size nasıl gönderebilirim ?
Alan adı kayıt için gereken evrakları bize destek@hostixo.com adresi üzerinden veya müşteri paneliniz üzerinden destek talebi oluşturarak iletebilirsiniz.
Sorgulamalarda iletişim bilgilerim gözüküyor , bunu kapatabilirmiyim ?
Tabi ki ; firmamızdan kayıt edilen alan adlarının whois gizlemesi tamamiyle ücretsizdir. Dilerseniz satın aldığınızda , dilerseniz de satın aldıktan sonra paneliniz üzerinden whois korumasını aktif edebilirsiniz.
TR Alan adı kaydımı en fazla kaç yıl kayıt edebilirim ?
.TR uzantılı alan adları diğer global alan adlarından farklı olmasından dolayı maksimum 5 yıl süre ile kayıt edilebilmektedir.
.TR uzantılı domain ne zaman düşer ?
.TR uzantılı alan adlarının düşme süresi domain bitiş tarihinden itibaren 90 gündür. Bu süre değişkenlik gösterebilmektedir.
Alan adımı yenilemezsem ne olur ?
Alan adınızın süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu sürede web sitenize erişemezsiniz. Bu periyotlarda alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir.

Hizmet ve Kullanım Koşulları

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi ve Genel Kullanım Koşulları ile birlikte aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

 • 5651 No'lu i̇nternet ortaminda yapilan yayınların düzenlenmesi̇ ve bu yayınlar yoluyla i̇şlenen suçlarla mücadele edi̇lmesi̇ hakkında kanuna uygun olmayan domainler kayıt / transfer edilmez.
 • Alan Adı Kayıt / Yenileme / Transfer işlemleri geri döndürülemeyen işlemlerdir. Ücret iadesi yapılamamaktadır.
 • Yapılan kampanyalarda Hostixo değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Kayıt işleminde istenilen kişisel bilgilerin eksik olması durumunda alan adı askıya alınabilmektedir.

Hala Karar Veremediniz mi?

SİZİ ARAYALIM

Bizimle iletişim kurun ve uzman ekibimizle birlikte ihtiyaçlarınıza en uygun çözüme birlikte karar verelim.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleriniz yasalara uygun olarak kullanılmaktadır. Hostixo.com'u kullanarak kabul etmiş sayılırsınız. Tamam
X