Hizmet şartları

Yasal Sözleşmeler

Hostixo.com müşterileri için tüm sözleşmeler.

Yasal Sözleşmeler

Hostixo İnternet Bil. Yaz. Hiz. Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Kullanım Şartlarıdır. Sisteme kayıt olan her müşteri bu şartları kabul etmiş sayılır.

Hizmet Sözleşmesi

  1- Taraflar

  1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri sağlayan Hostixo İnternet Bil. Yaz. Hiz. Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi (Hostixo.com olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Hostixo.com’a ait olan https://www.Hostixo.com internet adresinde (ve alt sitelerinde) faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

  1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

  2- Konusu

  2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Hostixo.com’a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

  2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

  3- Sorumluluklar

  3.1: Hostixo.com, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Hostixo.com ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

  3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Hostixo.com tarafından bildirilecektir.

  3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Hostixo.com, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

  3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Hostixo.com tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Hostixo.com tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

  3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

  3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

  3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Hostixo.com’a herhangi bir kusur iletilemez.

  3.8: Hostixo.com sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Hostixo.com kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Hostixo.com’ın kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Hostixo.com hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

  3.9: Hostixo.com, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Hostixo.com müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Hostixo.com hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Hostixo.com sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

  3.9: Hostixo.com, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen alan adının sahibi müşteridir. Hostixo.com bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından alan adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

  4- Süre

  4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Hostixo.com’a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

  4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

  4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

  5- Ücret

  5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

  5.2: Hostixo.com önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

  5.3: Ücret eğer yabancı para biriminde ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

  5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Hostixo.com’a elden ödemekle yükümlüdür.

  5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Hostixo.com kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

  5.6: Hostixo.com, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

  5.7 : Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları , aylık alınan hosting , reseller hosting ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

  6- Askıya Alınma

  6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Hostixo.com, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

  6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

  6.3: Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı bireysel hosting için %10, reseller hosting için %12, kurumsal hosting için %15’dir. Belirtilen limitleri geçen kullanıcı hesapları ilk uyarının ardından askıya alınır.

  6.4 Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriği dahildir.

  6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 ‘den kaynaklanabilecek ya da yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

  7- Fesih

  7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Hostixo.com hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

  7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

  7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

  7.4: Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

  8- İletişim ve Bilgi Adresleri

  8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

  8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

  8.3: Hostixo.com sözleşme süresi içinde müşteri’ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

  9- Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

  9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Hostixo.com kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

  9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Hostixo.com’nın dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50`si kadar cezai şart, %10`u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

  9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Hostixo.com’ın teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

  10- Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

  10.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde, alt başlıklar ve EK-1’den ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma, siparişin internet ortamında Hostixo.com’a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Hostixo.com gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

  10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Niğde Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

  EK-1

  Hesap Ayarları / E-posta adresi

  Hesabınız ödeme işlemi tahsil edildikten sonra aktif edilir. Hesabınızdaki e-posta adresinizin geçerli olup olmaması tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Eğer herhangi bir şikayet durumu olursa veya sizinle iletişim kurmamız gerekirse müşteri panelinizdeki öncelikli (primary) e-posta adresinizi kullanarak sizinle iletişim kuracağız. Bu sebeple e-posta adresinizi doğru bir şekilde girmeniz, düzenli bir şekilde kontrol etmeniz sizin çıkarınızadır. Yanlış iletişim bilgileri girmeniz hesabınızın kapatılması gibi kötü sonuçlara sebep olabilir.

  Taşınma

  Transfer ekibimiz sizin Hostixo.com’a taşınma süreciniz boyunca maksimum çaba gösterir. Transfer işlemi sadece kullanıcılara kolaylık sağlanması için sunulan ücretsiz bir hizmettir. Hostixo.com, taşınma işleminin mümkün olup olmadığının ve herhangi bir zaman içerisinde tamamlanacağının garantisini veremez. Her barındırma(hosting) firması farklı düzenlenmiştir, ve bazı barındırma platformları verileri uyumsuz veya kişiye özel saklamaktadır. Bu da taşınma işlemini uygunsuz veya oldukça zor bir hale sokar. Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız, fakat bazı durumlarda sizin taşınma işleminize yardımcı olamayacağımızı da belirtmek isteriz. Şu anda sadece cPanel’den cPanel’e taşıma hizmeti sunmaktayız. Ücretsiz taşınabilen site adedi 10’dur. Eğer taşınacak site sayısı 10 adetten fazla ise, isteğinize bağlı olarak site başına kdv dahil 2TL ödeyerek ekibimize taşıttırabilirsiniz.

  Ücretsiz taşınma servisi sadece üyeliğinizin başlangıç tarihinden itibaren 30 günlük bir süreyi kapsar.

  Hostixo.com, merkezi dns yapısı kullanmaktadır. Bu sebeple herhangi bir sunucumuzdan, bir başka sunucumuza taşıma yaptığınızda kullanmadığınız hesabı silmeniz gerekmektedir, çünkü bir web sitesi iki farklı sunucuda çalışmamaktadır. Eğer siz gerekli müdahalede bulunup kullanmadığınız hesabı silmezseniz, teknik ekibimiz yaptığı kontroller esnasında web sitenizin aktif olmadığı sunucudaki hosting hesabını sizin yerinize silebilir.

  İçerik

  Hostixo.com tarafından sağlanan bütün hizmetler yasal amaçla kullanılmalıdır. Hostixo.com, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını kabul eder. Hostixo.com sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli ya da görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi taktirde doğan/doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar müşteriye aittir. Servis sağlayıcı Hostixo.com yükümlü değildir.

  Müşteriler, Hostixo.com’ı sunduğu hizmetlerden dolayı zarar görecek bir duruma sokmayacağının garantisini verir.

  Servislerimizde, ticari marka veya telif hakları çiğnenmesi yasaklanmıştır. Bu, izinsiz müzik kopyalama, kitap, fotoğraf veya herhangi bir telif hakkı içeren her işlemi kapsar. Herhangi bir ticari marka hizmetlerinin sahte halini satmak, hesabınızın derhal silinmesi ile sonuçlanır. Bu kuralları ihlal eden, telif haklarını ihlal eden herhangi bir hesap tespit edildiğinde hesap dondurulur veya tamamen silinir. Eğer telif haklarınızın veya marka haklarınızın çiğnendiğini düşünüyorsanız [email protected] adresine gerekli bilgiyi e-posta olarak ulaştırabilirsiniz. Eğer söz konusu olan lisans ise, gerekli dokümantasyona ihtiyaç duyabiliriz.

  Paylaşımlı barındırma hizmetini (shared hosting) yedek veya depo olarak kullanmak yasaktır, “FTP’de sadece cPanel yedeği sıkıştırılmış (.tar.gz, .rar, .zip vs.) formatta 1 adet bulunabilir. Lütfen yedeklerinizin yedeğini almayınız.

  Aşağıda Paylaşımlı(Shared) veya Reseller hizmetinde yasaklanan materyallerin örneklerini bulabilirsiniz:

  • Toplistler
  • Adult ve Pornografi içeren siteler
  • IRC Betikleri / Botlar
  • Proxy Betikleri / Anonymizers
  • İzinsiz yazılım / warez
  • İmaj barındırma betikleri (Photobucket veya Tinypic benzeri)
  • Autosurf/PTC/PTS/PPC siteleri
  • IP tarayıcıları (IP Scanner)
  • Bruteforce programları/betikleri/uygulamaları
  • E-posta bombalama / spam betikleri
  • Dosya barındırma / yansı betikler. (rapidshare benzeri)
  • Video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler)
  • Escrow/banka benzeri siteler
  • HYIP vb. siteler
  • Yatırım siteleri (FOREX , E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme)
  • Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak
  • Prime Bank Programları
  • Loto oyunları siteleri
  • MUD/RPG veya PPBG’ler
  • Nefret içeren / ırkçı / rahatsızlık veren siteler
  • Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar
  • Yasadışı aktiviteleri organize eden siteler
  • Yasadışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren (warez) forumlar/web sayfaları
  • Metin2, Knight Online tarzı oyun siteleri
  • Twitter, Facebook gibi sosyal medyadan takipçi çekme uygulamaları
  • Mailer Pro vb.

  Hostixo.com servisleri, ilgili tüm ekipmanlar, ağ ve ağ cihazları, sadece müşterinin kullanımı için yetkilendirilmiştir. Hostixo.com, servisleri yeri geldiği zaman yasal konular için, müşterinin yetkili kullanım yapıp yapmadığını kontrol etmek için, sistem yönetimi için, yetkisiz kullanımı önlemek için, güvenlik prosedürlerini kontrol etmek için ve operasyonel güvenlik için sunduğu servisleri monitörleyebilir. Bu monitörleme işlemi esnasında, bilgiler incelenebilir, kaydedilebilir veya kopyalanabilir. Hostixo.com servislerini kullanarak bu monitörleme işlemini kabul etmiş oluyorsunuz.

  Hostixo.com, kullanılan hizmeti reddetme hakkını saklı tutar. Sunulan servisin kullanımına müdahale etmek tamamen Hostixo.com denetimindedir. Örneğin tehdit içeren, telif haklarını ihlal eden içerik barındıran siteler sunucularımızdan uyarı yapılmaksızın silinebilirler. Bu ve benzeri durumlarda Şikayet departmanımız sizinle iletişim kurar, (telefon veya e-posta yolu ile) eğer 48 saat içerisinde herhangi bir sonuç alınamazsa hesabınız dondurulabilir veya silinebilir.

  Eğer sitenizin kabul edilebilir bir içeriğe sahip olup olmadığı konusunda kuşkularınız varsa, çekinmeden [email protected] adresine e-posta gönderip detaylı bilgi alabilirsiniz, sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

  Bayi/Reseller kullanıcıları için: Benzer koşullar oluştuğu zaman hesaplar dondurulur ve bu konu hakkında reseller sahibine hesabın silinmesi için mesaj gönderilir. Birden fazla benzer ihlallerin yaşanması durumunda, Hostixo.com reseller hesabınızı dondurabilir veya iptal edebilir.

  Direk müşteriler için: Hesabınız herhangi bir mesaj göndermeksizin sunucularımızdan silinir.

  Yukarıda belirtilen durum oluştuğu zaman Hostixo.com yetkili mercilere gerekli bilgileri raporlar.

  Hesabınızda kullandığınız betiklerin(script) / programların güvenli olması, dosya izinlerinin doğru ayarlanması tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Kullanıcılar, hesaplarında oluşan değişikliklerin hepsinden sorumludurlar. Bu sisteme giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreyi de kapsar. Güvenliğiniz için şifrenizin zor olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer zayıf şifre kullanırsanız (123456 gibi), hesabınız siz zor bir şifre kullanmayı kabul edene kadar dondurulabilir. Hesap kontrolü işlemi esnasında şifrenizin zayıf olduğu tespit edilirse, şifrenizi değiştirmeniz/güncellemeniz için size mesaj göndereceğiz.

  İstenmeyen e-postalar için herhangi bir tolerans göstermiyoruz. Spam yapan kullanıcıların hesapları herhangi bir uyarı mesajı gönderilmeksizin silinecektir.

  Paylaşımlı barındırma (hosting) hizmeti kullanan müşteriler Mail Poliçesini inceleyebilirler.

  Spam yapanlar Hostixo.com sunucularında barınamazlar. Bu yasak sadece fax, anlık mesajlaşma veya Usenet/Newsgroup kategorilerini kapsamaz.

  Hostixo.com, gerekli gördüğünde herhangi bir web sayfası, hesabı, veritabanı veya diğer bileşenler üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  Tüm paylaşımlı sunucularımızda (Bireysel hosting, Kurumsal Hosting, SEO Hosting, Reseller Hosting gibi) php mail fonksiyonu güvenlik gerekçesiyle kapalıdır. Hostixo.com, sadece SMTP protokolü üzerinden güvenli e-posta gönderimine izin vermektedir.

  Ödeme Bilgileri

  Hostixo.com’dan aldığınız herhangi bir hizmetin ödemesini yapmakla yükümlüsünüz. Ödemesi yapılan hizmetin sağlanma süreci bitimine kadar Hostixo.com hizmetin sürekliliğini garanti eder. Sipariş ettiğiniz hizmetin kullanımını iptal ettirmek için bizi uyarmadığınız sürece veya size temin ettiğimiz hizmetin tamamını kullandığınız sürece ödemenizi yapmakla yükümlüsünüz.

  Hizmet iptalleri hakkında detaylı bilgi edinmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

  Hostixo.com müşterisi olarak müşteri bilgilerinizi doğru girmek, ödemelerinizi zamanında yapmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Hostixo.com, fatura oluşma tarihinden itibaren verilerinizi 10 gün boyunca saklayacağının garantisini verir. 10 gün boyunca faturanızı ödemezseniz hesabınız dondurulabilir veya silinebilir. Ödemelerinizde gecikme yaşanacaksa, hesabınızın dondurulmaması veya silinmemesi için bizimle iletişim kurarak bu konu hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamanızı isteriz.

  Ödemelerinizi Banka Havalesi ve Kredi Kartı aracılığıyla yapabilirsiniz. Ödemeler konusunda sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa [email protected] adresine e-posta olarak gönderebilir veya +90 850 441 51 67 telefon numarası aracılığıyla bizi arayabilirsiniz.

  Hostixo.com, istediği zaman ödeme miktarı ve hizmet bedeli üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  Yedekleme ve Veri Kaybı

  Yedek almak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Yedekleme servisimiz sadece sağlamış olduğumuz ücretsiz bir güvenlik servisidir. Hostixo.com, yaşamış olduğunuz herhangi bir veri/dosya kaybından sorumlu değildir. Bu sözleşme ile dosyalarınız üzerinde tüm haklara sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz.

  İptaller ve Geri Ödemeler

  Hostixo.com, kullanıcı hesaplarını herhangi bir uyarı yollamaksızın istediği zaman kapatma ve dondurma hakkını saklı tutar.

  Müşteriler istedikleri zaman hesap iptali talebinde bulunabilirler. Hesap iptali hakkında detaylı bilgi için [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya +90 850 441 51 67 numaralı telefon aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. Hostixo.com, herhangi bir memnuniyetsizlik halinde 7 gün içerisinde size geri ödeme yapabilir.

  Kaynak Kullanımı

  Kullanıcılar aşağıda belirtilenleri yapamazlar:

  * Sistem kaynaklarının 90 saniyeden fazla %20 oranında veya daha yüksek bir oranda tüketilmesi

  * Stand-alone statüsüne giren, sunucu taraflı uygulamaların kullanımı (Örneğin IRCD barındırmak gibi.)

  * Herhangi bir tipte web örümceği veya sitelerin indekslenmesini sağlayan botların kullanımı paylaşımlı barındırma(shared hosting) hizmetinde yasaktır. (Örneğin Google Cash / AdSpy)

  * Internet Relay Chat (IRC) ağına benzer herhangi bir yazılım kullanmak

  * Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Torrent için yasal dağıtım yapıyor olabilirsiniz, fakat bunu paylaşımlı barındırma hizmeti (shared hosting) üzerinde barındıramazsınız.

  * Herhangi bir dosya paylaşım/peer-to-peer katılımı içerisinde olamazsınız,

  * Herhangi bir oyun sunucusu çalıştıramazsınız. (half life, counter strike, battlefield1942 gibi)

  * Cron girdileri bireysel hosting hizmetinde minimum 30, reseller hesapları için 20, kurumsal hosting hesapları için ise 10 dakikada bir ayarlanabilir. Belirtilen limitler haricinde yapılan cron girdileri bilgi verilmeden silinebilir.

  * PHP’nin include fonksiyonunu kullanarak herhangi bir yerel dosyayı içe alırken “http://www.alanadınız.com/include.php” yerine include(“include.php”) şeklinde kullanmalısınız.

  * Maksimum veritabanı boyutu bireysel hosting hizmetinde 500MB, bayi hosting hizmetinde 750MB, kurumsal hosting hizmetinde ise 1000MB olarak limitlendirilmiştir.

  * Bireysel web hosting hizmeti için CPU limiti %10, kurumsal web hosting için %15, bayi/reseller hosting hizmeti için ise %12 olarak belirlenmiştir. Müşteriler sürekli olarak belirtilen oranda kullanım yapamazlar.

  Kaynak Kullanımı – INODE’lar

  Herhangi bir paylaşımlı barındırma hizmeti (reseller hosting dahil olmak üzere) kullanan kullanıcının 100000’den fazla inode kullanması uyarı almasına sebep olur. Eğer uyarı yapıldığı halde herhangi bir önlem alınmazsa hesap dondurulur. 250.000 inode limitini aşan kullanıcıların hesapları ortalama kullanımı sabitleyebilmek için otomatik olarak yedekleme sistemimizden silinecektir. Her dosya (web sayfası, imaj, e-posta, vb.) 1 adet inode kullanır.

  Kullanım limitini çok fazla aşmayan kullanıcıların hesaplarını dondurmaktan hoşlanmıyoruz; fakat, sıkça büyük ebatlarda dosya oluşturan ve silen, yüz binlerce dosya oluşturan veya sistemin zarar görmesine sebep olan kullanıcıların hesaplarını inceliyor ve/veya donduruyoruz.

  Yedek Limiti

  Paylaşımlı barındırma hizmetinde 2 GB veya 250.000 inode limitinden fazla disk alanı kullanan kullanıcıların günlük ve haftalık yedekleri tarafımızdan alınmaz. Bütün verilerin herhangi bir donanımsal sorun oluştuğunda kayba uğramaması için Hostixo.com günlük, haftalık ve aylık olmak üzere yedek alır. Bu yedekler kullanıcıların kullanımı için değil, herhangi bir teknik problem çıktığında verilerin kaybolmaması içindir.

  Trafik Kullanımı

  Size tahsis edilmiş trafik alanını kullanabilirsiniz. Bunun kotası satın almış olduğunuz barındırma(hosting) paketinin öngördüğü kadardır. Eğer size tahsis etmiş olduğumuz kotayı aşmak durumundaysanız bir sonraki kotanız oluşturulana kadar hesabınızı dondurabilir, ek trafik satın alabilir, daha yüksek özelliklere sahip olan bir barındırma paketine geçebilirsiniz. Ay içerisinde kullanılmayan trafik bir sonraki aya transfer edilemez. Limitsiz trafikli hosting kullanan müşterilerimiz için ise; kaynak kullanımlarını aşmadıkları ve aldıkları paketin sözleşmesinde bulunan şartlara uydukları sürece trafikten dolayı hesapları dondurulmayacak ya da silinmeyecektir. Limitsiz trafikli web hosting paketlerinde bant genişliği sadece hizmet satın aldığınız siteniz için limitsizdir. Başka sitelere trafik kullandıramazsınız.

  Geri ödeme garantisi

  Sunucu hizmetinde herhangi bir para iadesi garantisi bulunmamaktadır. – 7 gün para iade garantisi bu konuyu kapsamaz. Hostixo.com’ın sağlamış olduğu bütün reseller ve paylaşımlı barındırma hizmeti paketleri 7 gün geri ödeme garantisi kapsamındadır. Unutmayın, bu 7 gün geri ödeme garantisi sadece paylaşımlı veya reseller paketi kullanan, ödemelerini aylık yapan kullanıcılar içindir. Sunucu kiralama, alan adı kaydı, yönetimsel masraflar, paket eklentileri gibi ek masrafları kapsamaz.
  Alan adı kaydı ve yazılım lisansları gibi hizmetlerde ilk alım veya yenilemelerde iade bulunmamaktadır.

  Uptime Garantisi

  Paylaşımlı hosting ve Reseller sunucularımız 24 saat monitörlenmektedir, herhangi bir sunucumuzda ortaya çıkacak kesinti durumunda, en kısa sürede müdahale etme garantisi veriyoruz. Fakat, bu süre sunucularımızın bulunduğu verimerkezinin iş yoğunluğu ve sunucudaki oluşabilecek problem ile doğru orantılı olarak uzayabilir. Shared hosting ve Reseller hizmeti kullanan müşterilerimize %98 uptime garantisi veriyoruz. Bu uptime süresi eğer belirli bir rakamdan aşağıya düşerse müşterilerimizin memnuniyeti açısından kesinti süresinin 4 katı bir oranla hizmet sürelerini uzatıyoruz.

  Reseller: Müşteri Sorumluluğu

  Reseller müşterileri kendi müşterilerine destek vermekle sorumludurlar. Hostixo.com, reseller müşterilerinin müşterilerine herhangi bir destek hizmeti sağlamaz. Eğer reseller müşterimizin müşterisi bizimle destek için iletişim kurarsa, destek hizmetini kimden ve nasıl alabileceği konusunda kendisini bilgilendireceğiz. Güvenlik konusu içeren destek talepleri sadece reseller müşterisi tarafından yapılabilir. Ayrıca, reseller müşterileri kendi hesapları altında bulunan müşterilerinin içeriklerinden ve davranışlarından da sorumludurlar. Hostixo.com kullanım sözleşmesine aykırı herhangi bir durum tespit ettiğinde, sorumlu olarak reseller müşterisini dikkate alır.

  Paylaşımlı Barındırma(Shared Hosting) / VPS

  Paylaşımlı barındırma hizmeti kullanan kullanıcılar barındırma hizmeti sunamazlar. Eğer barındırma hizmeti sunmak istiyorsanız reseller hesabına sahip olmalısınız. VPS hesaplarının yedekleri alınmaz, yedeklerinizi kendiniz yönetmelisiniz.

  Sunucular
  Geçerli bir e-posta hesabına sahip olmak ve root şifresinin güvenliğini sağlamak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Hostixo.com, sunucular için herhangi bir yedekleme işlemi yapmaz, yedekleme işlemlerini yönetmek ve oluşturmak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Eğer isterseniz yedekleme sistemi için ek hard disk alabilir ve yedeklerinizi yönetebilirsiniz, bu size önerebileceğimiz en basit çözümdür. Eğer ikinci bir hard diske ihtiyaç duyarsanız [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Yedeklerinizi yönetmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Domain Sözleşmesi

1. TARAFLAR
Domain Kayıt ve Transfer Sözleşmesi, Ömer HalisDemir Üniversitesi Kampüsü Teknopark Binası Kat : 2 No : 216 Niğde adresinde faaliyet gösteren HOSTİXO BİLİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ (bundan sonra HOSTİXO.COM olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan HOSTİXO.COM internet sitesi adresi üzerinden ürün ve hizmetleri satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ
2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamlar çerçevesinde çözülecektir. MÜŞTERİ’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda HOSTİXO.COM ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.
2.3 Bu sözleşme HOSTİXO.COM ile MÜŞTERİ arasında, MÜŞTERİnin onaylamasının ardından yürürlüğe girer. Bu sözleşme HOSTİXO.COM nin MÜŞTERİ ye sağladığı veya sağlayacağı domain kayıt ve transferine ilişkin kuralları, genel servis şartlarını kapsar.

3. TANIMLAR
3.1 MÜŞTERİ ve HOSTİXO.COM, tahsis edilen domain ile ilgili her türlü yetkilinin MÜŞTERİ olduğunu kabul eder.
3.2 Domain hizmeti bir tüzel kişilik tarafından alınmış olması durumunda, şirketin imza yetkilisi domain ile yetkili kabul edilir.
3.4 MÜŞTERİ, gerek HOSTİXO.COM ‘nin, gerek Yetkili Kayıt Operatörü’nün belirlediği veya daha sonra değiştireceği tüm kuralları kabul eder. ICANN veya, ICANN tarafından Kayıt Yetkilisi olarak atanmış kuruluşların belirlediği kurallara ve politikalara uymak amacıyla gerektiğinde HOSTİXO.COM tarafından bu sözleşmede değişiklikler yapılması gerekebilir. MÜŞTERİ, bu değişikliklerin yapılabileceğini kabul etmektedir.
3.5 Domain kayıt altına alınıncaya kadar hizmet tamamlanmış sayılmaz. Kayıt edilemeyen, belge gerektiren, rezerve edilmiş, özel (premium) alan adları için HOSTİXO.COM koşulsuz iade işlemi gerçekleştirir ve siparişi iptal edebilir.

4. ÜCRETLER
HOSTİXO.COM tarafından satışa sunulan hizmetlerin, MÜŞTERİ tarafından talep edilmesi durumunda MÜŞTERİ, hizmete ilişkin ödemeyi yapmayı kabul eder. Ödeme, MÜŞTERİ tarafından HOSTİXO.COM nin belirlediği ödeme yöntemlerinden herhangi biri ile yapılır. HOSTİXO.COM nin belirlediği ödeme yöntemleri; Kredi kartı ile online ödeme, Paypal ödeme sistemi ile ödeme, banka havalesi veya eft ile ödemedir. Hizmet bedelleri Türk Lirası veya Amerikan doları olarak belirlenmiş olabilir. Ancak tüm ödemeler sipariş aşamalarında güncel kur baz alınarak Türk Lirasına çevrilir ve ödeme Türk Lirası olarak yapılır. Domain kayıt hizmeti satın alındığında, HOSTİXO.COM verilen hizmet ile ilgili bedelin tamamını veya bir kısmını tehsil edemediği durumda veya ödeme tehsil edilmiş olsa bile daha sonra yapılan bir itiraz neticesinde ödemeyi iade etmesi durumunda, HOSTİXO.COM ödemenin tahsili yönünde her türlü yasal yaptırımlara başvurabilir. Ayrıca gerektiğinde MÜŞTERİ’nin hizmetlerini geçici veya kalıcı olmak üzere durdurabilir. Hizmetin farklı bir kişi veya kurum tarafından yapıldığı ve bu kişi veya kurumun hizmetin asıl sahibi olduğunu iaddia etmesi durumunda, domain ödemeyi yapan kişiye aktarılır. Ancak MÜŞTERİ tarafından yüklenmiş olan içerikler aktarılmaz. Sadece hizmet aktarımı gerçekleştirilir.

5.DOMAIN YENİLEMELERİ
Domain kayıtları MÜŞTERİ nin tercihine göre 1-10 yıl arasında bir süre için kayıt edilir. MÜŞTERİ istediği taktirde süre uzatımı yapabiir. Süre uzatımı kontrol panel üzerinden MÜŞTERİ nin sipariş geçerek ödeme yapması ile gerçekleşir. HOSTİXO.COM domain yenileme işlemini yapmak veya takip etmek ile yükümlü değildir. HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ nin kayıt esnasında bildirdiği email adresine email ile uyarı mailleri gönderir. Ancak bu maillerin MÜŞTERİ tarafından farkedilmemesi veya ulaşmaması durumunda HOSTİXO.COM nin yükümlülüğü bulunmaz. MÜŞTERİ domain bitiş tarihini takip etmek ile yükümlüdür.

Herhangi bir neden ile MÜŞTERİ den domain yenileme bedeli alınamaz ise HOSTİXO.COM tarafından kayıt edilen domain süre bitiminde kullanım dışı kalacaktır. Kullanım dışı kalan domain 30 gün içerisinde MÜŞTERİ’nin talep etmesi durumunda süre uzatılarak yenilenebilir ve aktif olur. Ancak 30 gün sonrasında domain Redemption Period sürecine girer. MÜŞTERİ bu süreç içerisinde domain almak isterse ICANN tarafından talep edilen maliyetler eklenerek masraflar tehsil edilir. Redemption Period süresi sonunda domain iptal sürecine girer. Bu süreçte hiç bir şekilde yenileme işlemi yapılamaz. Sürecin btiminde domain tekrar herkes tarafından satın alınabilir duruma gelecektir.

6.SÖZLEŞME ŞARTI; DEĞİŞİKLİKLER
MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM aracılığı ile domain kayıt işlemini yaptığı sürece bu sözleşme geçerlidir. ICANN kuralları gereği domain kayıt ve yenileme işleminden itibaren 60 gün süre ile domain bşaka bir firmaya transfer edilemez. HOSTİXO.COM gerek yasalar gerekse uluslararası domain kuralları doğrultusunda bu sözleşmede zaman zaman değişiklikler yapabilir. MÜŞTERİ, yapılabilecek bu değişiklikleri ve güncellemeleri kabul etmiş sayılır. MÜŞTERİ bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh etmeyi istemesi durumunda herhangi bir ödeme iadesi alamayacağını kabul etmiş sayılır.

7.GÜNCEL MÜŞTERİ BİLGİSİ; BİLGİNİN KULLANIMI VE SÜRE BİTİMİ
MÜŞTERİ, alınan hizmetlerin bir parçası olarak verdiği bilgileri doğru ve güncel tutmak zorundadır. Herhangi bir bilgide dğeişiklik olması durumunda HOSTİXO.COM tarafında değişikiikleri yapmak zorundadır. Nedeni ne olursa olsun MÜŞTERİ HOSTİXO.COM ye verdiği bilgilerin doğru olmaması durumunda sözleşme ihlal edilmiş sayılır. Ayrıca şüpheli durumlarda HOSTİXO.COM, MÜŞTERİden güncel bilgi isteme hakkına sahiptir. Bu bilginin verilmemesi durumunda HOSTİXO.COM verilen hizmetleri durdurma ve iptal etme yetkisine sahiptir. MÜŞTERİ domain kayıt esnasında verilen iletişim bilgilerinin kayıt operatörlerinin kuralları çerçevesinde internet üzerinde görülmesini kabul eder. Internet üzerinde herkes tarafından görülen bu bilgiler nedeniyle MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM yi sorumlu tutamaz.

MÜŞTERİ tarafından kayıt edilmiş her bir domain için aşağıda detayları verilen bilgilerin uluslararası domain politikaları gereğince whois servislerinde herkesin görebileceği şekilde yer alır. Internet üzerinde 3. Şahısların sorgulamalar sonucu bu bilgilere ulaşabileceği ve ticarı olarak bu bilgilerin kullanılabileceği MÜŞTERİ tarafından kabul edilmiş sayılır.

 • Domain
 • Ad Soyad
 • Email Adresi
 • Posta Adresi
 • Name server sunucu bilgileri
 • Domain kayı tarihi
 • Domain süre bitim tarihi

8.UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM POLİTİKASI
MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM tarafından uluslararası domain kuralları çerçevesinde düzenlediği “Uyuşmazlık Çözüm Politikası” nı kabul etmiş sayılır. HOSTİXO.COM gerektiği zaman bu kurallarda değişikliğe gidebilir. MÜŞTERİ, hizmet alırken çözüm kurallarında yapılan değişiklikleri incelemek amacıyla belli aralıklarla HOSTİXO.COM sitesindeki sözleşmeleri okumak gerektiğini kabul eder. MÜŞTERİ, bu değişiklikler nedeniyle domain kaydını iptal etmek istemesi durumunda herhangi bir iade yapılamaz

9.DOMAİN DEVİR İŞLEMLERİ
MÜŞTERİ herhangi bir domaini başka bir kişiye HOSTİXO.COM sitesi veya MÜŞTERİ yetkilisi aracılığı ile devredebilir. Devir işlemi gerçekleştikten sonra domain geri alınamaz veya çalışmasına müdahale edilemez. MÜŞTERİ devir öncesinde tüm riskleri araştırıp emin olduktan sonar devir işlemini yapar. Devir sonrasında yaşanan anlaşmazlıklardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz. Domain başka bir domain kayıt firmasına sadece transfer kodu aracılığı ile aktarılabilir. Domain başka bir firmaya aktarıldıktan sonra HOSTİXO.COMnin ilgili domain üzerinde herhangi bir sorumluluğu kalmaz.

10.HİZMETLERİN DURDURULMASI; SÖZLEŞME İHLALİ
MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM nin veya yetkili kayıt operatörü nün belirlediği tüm kuralları Kabul eder. Sözleşmelerde belirtilen kurallara uyulmaması halinde HOSTİXO.COM verilen hizmeti durdurma, askıya alma veya iptal etme hakkına sahiptir.

11.HİZMETLERİN KISITLANMASI; REDDETME HAKKI
HOSTİXO.COM tarafından satılmış olan herhangi bir domain, satış gerçekleştikten sonra hiç bir şekilde iptal edilemez. Domain adında herhangi bir değişiklik yapılamaz. Hiç bir şekilde ücret iadesi yapılamaz.

Domain hizmetini alan MÜŞTERİ aşağıdaki belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanmamayı veya başkalarına kullandırmamayı kabul ve taahhüt eder.

12.İSTENMEYEN E-MAIL GÖNDERİMİ (SPAM)
12.1 HOSTİXO.COM nin sağladığı servislere yüksek adetli veya tekrarlayan işlemlerin yapılması (domain sorgusu gibi)
12.2 Mail bombardımanı varış adresi, paket bozma, internet paket flooding gibi kullanımlar.
12.3 Serverlara yasadışı giriş yapma, güvenlik açıklarından faydalanarak zarar verme veya giriş yapma.
12.4 Herhangi bir kişi yada kuruma karşı iftira, zarar, tehdit, taciz ve benzeri yasal suç oluşturan girişimler.
12.5 5651 sayılı yasada tanımlanmış olan suçlar.
12.6 Terör ve nefret suçları, çocuk pornosu içerikleri veya bu içeriklere sağlanan linkler.
12.7 Farklı bir kişiyi taklit etmeye yönelik girişimler.
12.8 Genel ahlaka aykırı içerikler

HOSTİXO.COM bu gibi durumlarda domain hizmeti ile ilgili dudurma, iptal etme gibi her türlü önlemi alabilir. Sözleşme ihlali nedeniyle domain bedelinde herhangi bir iade yapılmaz.

Hosting Hizmet Sözleşmesi

1. TARAFLAR 
Hosting Hizmetleri Sözleşmesi, Ömer HalisDemir Üniversitesi Kampüsü Teknopark Binası Kat : 2 No : 216 Niğde adresinde faaliyet gösteren HOSTİXO BİLİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ . (bundan sonra HOSTİXO.COM olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan HOSTİXO.COM internet sitesi adresi üzerinden ürün ve hizmetleri satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ
2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamalar çerçevesinde çözülecektir. MÜŞTERİ’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda HOSTİXO.COM ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.
2.3 Bu sözleşme HOSTİXO.COM ile MÜŞTERİ arasında, MÜŞTERİnin onaylamasının ardından yürürlüğe girer. Bu sözleşme HOSTİXO.COM nin MÜŞTERİ ye sağladığı veya sağlayacağı hosting hizmetlerine ilişkin kuralları, genel servis şartlarını kapsar.

3. TANIMLAR
3.1 HOSTİXO.COM tarafından MÜŞTERİ’ye sağlanan hizmet, web siteleri veya veri tabanının HOSTİXO.COM tarafından altyapısı sağlanan sunucularda yayınlanmasıdır. MÜŞTERİ Bayi hosting ( Reseller ) , Web Hosting veya Veri Tabanı hizmetlerini birbirinden bağımsız olarak yada birlikte satın alabilir. MÜŞTERİ bu hizmetleri satın aldığında bu sözleşmede yer alan tüm şartları kabul etmiş sayılır.
3.2 HOSTİXO.COM, sözleşme maddelerine bağlı olarak ilgili hizmeti mümkün olan en iyi şekilde vermekle yükümlüdür. Bazı durumlarda hizmetlere erişilmesinde sorunlar olabileceğini MÜŞTERİ kabul eder. Hizmetin aksamasına neden olabilecek sorunlar aşağıda verilmiştir.

 • Mücbir sebepler (doğal afetler, savaş vb)
 • Donanım arızaları
 • Bakım esnasında oluşabilecek kesintiler
 • Internet hatlarında oluşacak kesintiler, kötü niyetli saldırılar esnasında oluşacak kesintiler

3.3 MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM ‘nin sağladığı hizmetler ile ilgili sorunlar oluşabileceğini kabul eder.
3.4 HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ’ye verilen hizmetlerde devamlılığın sağlanması için gereken azami çabayı gösterecektir.
3.5 HOSTİXO.COM, sağladığı hizmetlerde durdurma ve inceleme yapabilir.
3.6 SSL Sertifikaları belirli bir domain ve hizmet (hosting, sunucu, e-mail gibi ürünler) ile birlikte kullanılmaktadır. HOSTİXO.COM tarafından veya farklı bir firmadan satılan SSL hizmeti sadece belirli bir domain ve hizmete bağlı olarak çalışır ve özel olarak tasarlanmıştır. SSL in başka bir firma veya servise taşınması mümkün olmayabilir.
MÜŞTERİ’nin HOSTİXO.COM sunucuları üzerinde yer alan bir web sitesine bağlı çalışan SSL sertifikasına ait özel anahtarı (Private KEY) kendi tarafında saklaması, yedeklemesi gerekir. MÜŞTERİ, başka bir sunucuya taşınma işleminde özel anahtarı HOSTİXO.COM 'dan talep edemez. Bu işlem müşterinin yedeklediği özel anahtar ile yapılır. SSL sertifikasının taşınması durumunda oluşabilecek teknik problemlerden HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
3.7 Bayi Hosting hizmeti kapsamında HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ’ye 3. Kişilere satış hakkı vermektedir.
MÜŞTERİ, Bayi Hosting hizmeti altında verdiği hizmetlere ait 3. Kişilerin talep ettiği destek taleplerinden sorumludur.
HOSTİXO.COM sadece MÜŞTERİ’ye teknik destek hizmeti verir. MÜŞTERİ bayi hosting paketi içerisindeki içerikten sorumludur. Herhangi bir yasal inceleme durumunda HOSTİXO.COM, talep edilen iletişim bilgileri veya log kayıtlarını adli makamlara veya kolluk kuvvetlerine verir.

3.8 Bazı paketlerde verilen alan adı hediye kampanyasındaki alan adları sipariş esnasında tanımlanmaktadır. Sonradan verilmemektedir. Hediye domain hizmet süresinin ilk yılını kapsamakla beraber yenileme sürecinde fiyat listesinde yer alan yenileme fiyatı uygulanmaktadır.

3.9 Ücretsiz Taşıma işlemi yoğunluğa göre gerçekleştirilmekte ve veri garantisi sunulmamaktadır. Yüksek boyutlu taşıma işlemlerinde ek hizmet bedeli talep edilebilir.

3.10 Limitsiz tanımlamalar anlık yoğunluklarda erişim problemi yaşanmaması adına oluşturulmuş olup 5GB ve üstü kullanımlar kontrollere tabiidir.

3.10 Eposta kotaları IMAP formatında 250 MB olarak sınırlandırılmaktadır. Kurumsal paketler buna dahil değildir.

3.11 Ücretsiz SSL sertifikası sağlanabilmesi için alan adının firmamız NS adresine yönlendirilmesi gerekir.

3.12 Alan adı veya farklı bir sebepten dolayı Ücretsiz SSL alınmaması durumunda firmamız sorumluluk kabul etmez.  Hostixo Ücretsiz SSL garantisi sunmamaktadır.

3.13 Ücretsiz sunulan hizmetlerde Hostixo sorumluluk kabul etmemektedir.

3.14  Ücretsiz sunulan yedekten dönüş hizmetinde  veri garantisi sunulmamakla beraber  aylık 1 defa ücretsiz dönüş talep edilebilir. Daha fazla talep için ek servis bedeli talep edilebilir.

3.15  Ücretsiz sunulan  yedekleme hizmeti 5GB üstü veri barındırılan siteleri kapsamamaktadır.

3.16  Ücretsiz sunulan SSL sertifikası 3 aylık süreçlerle otomatik yenilenmektedir. Yenileme garantisi sunulmamaktadır. Takibi ve kontrolü müşteri sorumluluğundadır.

3.17  Bayi paketlerinde  sunucu üzerinden yayın almayan yüksek disk gibi kaynak tüketen sitelerin barındırılmasına izin verilmemektedir.

3.18  Bayi paketlerinde  test amaçlı veya demo amaçlı yazılımların yüksek kaynak tüketmesi durumunda kullanıcıya bilgi verilerek kaldırılması talep edilebilir.

 

4. MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1. MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM nin ticari itibarına ve saygınlığına zarar vermeye yönelik davranışlarda ve paylaşımlarda bulunamaz. Bu tür girişimlerin tespit edilmesi durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesih hakkına sahiptir.
4.2. MÜŞTERİ, bu sözleşmeyi Kabul etmekle, yasalara, tüzüklere, yönetmeliklere, genel ahlaka ve adaba aykırı içerikler yayınlamamayı Kabul eder. MÜŞTERİ kendine veya alt müşterilerine ait içeriklerden sorumludur. Aykırı durumlarda HOSTİXO.COM hizmetleri askıya alabilir veya sistemlerinden tamamen silebilir. Bu gibi sözleşme hükümlerine aykırı durumlarda ücret iadesi yapılmaz.

Hosting ve Bayi Hosting hizmetlerinde sözleşmeye aykırı içerikler şunlardır;

 • 15 Dk’dan daha sık crontab (zamanlanmış görev) kullanımı
 • Toplist siteleri
 • IRC script’leri, bot’ları
 • Proxy script’leri/anonimleştiriciler
 • Korsan yazılım/warez
 • Resim Barındırma Script’leri (Photobucket ya da Tinypic benzeri)
 • AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
 • IP Tarayıcılar
 • Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
 • Mail Bomber’lar/Spam Script’leri
 • Banner-Ad hizmetleri (ticari banner ad döngüsü)
 • Döküm dosyası/Mirror script’ler (rapidshare benzeri)
 • Ticari Ses Yayını (bir ya da iki yayından fazla olanlar)
 • Escrow hesabı/Banka Tahvilleri
 • Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri)
 • Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı
 • Piyasayı belirleyen bankların programları
 • Çekiliş/kumar siteleri
 • Yapay yolla trafik yapan siteler
 • MUD’ler/RPG’ler/PBBG’ler
 • Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar
 • Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
 • Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
 • Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
 • Mailer Pro
 • Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını
 • Pinterest için kullanılan Pin to pin sistemler
 • Sosyal medya takip otomasyonları

b) Fiziksel veya Sanal sunucularda barındırılamayacak içerikler şunlardır;

 • IRCD (irc server’ları)
 • IRC script’leri/bot’ları
 • Korsan Yazılım/Warez
 • IP Tarayıcılar
 • Bruteforce Programları/Script’leri/Uygulamaları
 • Mail Bomber’lar/spam script’leri
 • Escrow hesabı
 • Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri)
 • Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı
 • Çekiliş/kumar siteleri
 • Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar
 • Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
 • Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
 • Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
 • Mailer Pro
 • Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWFi, Lig TV, Süper Lig, PTT 1. Ligi, Bein Sports, LaLiga vs.) her tür yayını

Yazılı listelerde belirtilmemiş olsa dahi yasalara aykırı ve suç olarak bilinen aktivitelerin yapılması yasaktır. Aksi durumda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh etme hakkını elinde tutar.

4.3. Kaynak Kullanımı
MÜŞTERİ;
4.3.1 Hizmet alımında kullanılan sisteme ait kaynakların %100 ve fazlasının 180 saniye ve üzerinde kullanılamaz. Sürekli 100% kullanım yapan siteler bir alt seviye işlemci sınırı ile limitlendirilir.
4.3.2 Limitli paketlerde 100.000 ( yüzbin ) Limitsiz Hosting paketleri 200 bin INODE (dosya ve klasör sayısı toplamı) ile sınırlıdır.
4.3.3 Web sitesi içeriği dışında, web sitesi ile alakası olmayan içerik tutulamaz.
4.3.4 Resim, video, müzik galerisi altında kişisel içerikler saklanamaz.
4.3.5 Her türlü içerik için arşiv amaçlı kullanılamaz.
4.3.6 Paylaşıma yönelik dosyalar barındırılamaz (zip, .wpress, tar.gz , rar vb. sıkıştırılmış uzantılara sahip dosyalar)
4.3.7 Veritabanı hizmeti uzak sunucu (remote server) olarak kullanılamaz.
4.3.8 Saatlik eposta gönderimi 250 adet ile sınırlıdır.

4.3.9Yedeklemeye yönelik dosyalar barındırılamaz (zip, .wpress, tar.gz , rar vb. sıkıştırılmış uzantılara sahip dosyalar)

4.4 Bant Genişliği Kullanımı
MÜŞTERİ’nin aylık olarak kullanabileceği bant genişliği sınırsız olsa dahi, sunucunun ve altyapının sahip olduğu sınırlar vardır. Bu sınırlara ulaşılması halinde erişim sorunları yaşanabilir.
4.5 HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ’nin tüm verilerini  güvenli bir şekilde yayınlamak amaçlı  gereken çabayı gösterir. Ancak ortaya çıkabilecek sorunlar neticesinde sorumlu tutulamaz. Verilerin yedeklenmesi MÜŞTERİ nin kendi sorumluluğundadır.
MÜŞTERİ hesaplara ait şifre ve şifrelerin gönderildiği email adresini korumakla yükümlüdür. Şifrelerin başka kişilerin eline geçmesi neticesinde oluşabilecek zararlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.

5. ÖDEME
5.1 MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM den satın aldığı hizmetler ile ilgili ödemeleri her zaman peşin olarak yapmakla yükümlüdür. Ödemenin yapılmaması durumunda HOSTİXO.COM hizmeti sonlandırma hakkına sahiptir.
5.2 MÜŞTERİ banka hesaplarına ödeme yapması durumunda açıklama kısmına sipariş numarasını girmek zorundadır. Aksi taktirde yapılan ödemenin hangi hizmete ait olduğu HOSTİXO.COM tarafından tespit edilemez. Bu durumda oluşabilecek zararlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
5.3 Hosting ve Bayi hosting hizmetlerinde süre sonundan itibaren 2 gün geçmesi durumunda hizmet durdurulur. 7 gün geçtikten sonra sistemlerden kalıcı olarak silinir.

5.4 MÜŞTERİ silinme işleminden sonra verileri konusunda firmamızı sorumlu tutamaz.

6. EK ÜCRET
6.1 MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM dan satın aldığı hizmetler ile ilgili kendi sorumluluğunda ki  işlemleri ekibimiz tarafından yapılması istenildiğine ek servis ücreti talep edilebilir.

6.2 MÜŞTERİ belirtilen süre içerisinde yenileme yapmamış ve hesabı tamamen silindi ise firmamızdan yedek talep etmesi durumunda yedekten dönüş ücreti talep edilebilir.

 

7. SÖZLEŞME’NİN FESHİ
HOSTİXO.COM istediği zaman,sözleşme maddelerinde değişikliğe gidebilir. MÜŞTERİ hizmet almaya devam ettiği sürece bu tür değişikliklerin yapılabileceğini kabul etmiş sayılır.
MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM sözleşmelerinde yer alan kurallara aykırı hareket etmesi durumunda HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ ye sağlanan hizmetleri haber vermeden durdurabilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

Sunucu Sözleşmesi

1. TARAFLAR
Hosting Hizmetleri Sözleşmesi, Ömer HalisDemir Üniversitesi Kampüsü Teknopark Binası Kat : 2 No : 216 Niğde adresinde faaliyet gösteren HOSTİXO BİLİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ . (bundan sonra HOSTİXO.COM olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan HOSTİXO.COM internet sitesi adresi üzerinden ürün ve hizmetleri satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ
2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamalar çerçevesinde çözülecektir. MÜŞTERİ’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda HOSTİXO.COM ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.
2.3 Bu sözleşme HOSTİXO.COM ile MÜŞTERİ arasında, MÜŞTERİnin onaylamasının ardından yürürlüğe girer. Bu sözleşme HOSTİXO.COM nin MÜŞTERİ ye sağladığı veya sağlayacağı hizmetlere ilişkin kuralları, genel servis şartlarını kapsar.

3. HİZMET DETAYI
HOSTİXO.COM 'un bu sözleşme kapsamında MÜŞTERİ’ye vereceği hizmetlerin listesi aşağıda verilmiştir

 • HOSTİXO.COM’ye ait Fiziksel Sunucunun kiralanması (Dedicated veya Kiralık Sunucu)
 • VPS , VDS Sunucu veya Bulut Sunucu (HOSTİXO.COM sunucuları üzerinden hizmet veren sanal sunucular)
 • Sunucu Barındırma hizmeti (Co-location)

4. HİZMET YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 Müşteri’nin ödemeyi yapmasının ardından hizmet kullanıma açılır ve bilgiler müşteri’ye gönderilir. Hizmet açılımı online olabileceği gibi özel kurulum gerektiren durumlarda 24-48 saat kurulum süreci gerektirebilir.
4.2 HOSTİXO.COM’nin kontrolü dışında gelişen internet hatlarında ortaya çıkabilecek olan kesinti, yavaşlık gibi problemler neticesinde oluşan erişim sorunlarından HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.3 HOSTİXO.COM nin hizmeti açmasının ardından sunucu üzerinde kullanılan yazılım ve donanımlarda oluşabilecek sorunlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.4 Sunucular üzerinde yedekleme sorumluluğu MÜŞTERİ’ye aittir. Her ne sebeple olursa olsun herhangi bir very kaybında HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.5 Sunucu üzerinde kullanılan yazılım lisanslarından HOSTİXO.COM tarafından karşılandığı bildilrilmediği sürece tüm yazılım lisanslarından MÜŞTERİ sorumludur. 3. Kişi yada kuruluşlara verilecek her türlü zararın tazmininden MÜŞTERİ sorumludur.
4.6 MÜŞTERİ’ye ait sunucular içersinide yer alan içerikten MÜŞTERİ sorumludur. Mahkemeler, savcılık BTK veya kolluk kuvvetleri tarafından yapılan her türlü talep ve bildirim sonucunda HOSTİXO.COM gerekli görmesi durumunda hizmeti durdurabilir.
4.7 Kiralık sunucu ve VDS/VPS hizmetlerinde donanımsal sorunlardan HOSTİXO.COM sorumludur. Parça değişimi parka tedariğine bağlı olarak mümkün olan en kısa sürede HOSTİXO.COM tarafından yapılacaktır.
4.8 Sunucu desteği, sunucu destek paketleri çerçevesinde verilecektir. Sunucu yönetimi aksi belirtilmedikçe standart olarak MÜŞTERİsormluluğundadır.
HOSTİXO.COM sunucuyu çalışır durumda teslim eder, yönetim MÜŞTERİ’ye geçtikten sonra oluşacak, yanlış yapılandırma, dosya slime, dosya değiştirme, zararlı içerik, zararlı yazılım gibi kullanıcı odaklı hatalar sonucu oluşan problemlerden MÜŞTERİ sorumlu olacaktır. HOSTİXO.COM sunucu destek fiyat tarifesi üzerinden ücreti karşılığında problem giderir veya yine ücreti karşılığında yeni kurulum yapabilir.
4.9 MÜŞTERİ sunucu kendine ait olsa dahi hiç bir şekilde izinsiz e-mail gönderimi (SPAM), Dolandırıcılık (Pishing) yapamaz. MÜŞTERİkontrolü dışında yapılsa bile gerektiğinde HOSTİXO.COM haber vermeden hizmeti askıya alma hakkına sahiptir.
4.10 Sunucu hizmetlerinde barındırılamayacak olan içerikler aşağıda verilmiştir

 • IRCD (irc server’ları)
 • IRC script’leri/bot’ları
 • Korsan Yazılım/Warez
 • IP Tarayıcılar
 • Bruteforce Programları/Script’leri/Uygulamaları
 • Mail Bomber’lar/spam script’leri
 • Escrow hesabı
 • Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri)
 • Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı
 • Çekiliş/kumar siteleri
 • Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar
 • Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
 • Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
 • Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
 • Mailer Pro
 • Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını

5. ÜCRET ve TAHSİLAT
5.1 HOSTİXO.COM, hizmet için tehsil edilecek olan bedelleri e-mail yoluyla müşteriye bildirir.
5.2 HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ tarafından hizmetin Kabul edilmesiye ödemeyi tehsil etme yetkisine sahip olur.
5.3 HOSTİXO.COM, yenileme ödemelerinin zamanında yapılmaması durumunda hizmeti askıya alabilir. Hizmetin askıya alınması nedeniyle oluşacak zararlardan HOSTİXO.COM sorumlu değildir.
5.4 HOSTİXO.COM verilen hizmetler ile ilgili fatura düzenler. Faturalar MÜŞTERİ paneli üzerinden indirilebilir.
5.5 Hizmet yenilemesi yapılmaması durumunda, hizmet bitim tarihinden sonraki 7. Günde hizmet sistemlerden kalıcı olarak silinir.

6. SÖZLEŞME’NİN FESHİ
6.1 MÜŞTERİ’nin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir.
MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM servislerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
6.2 Ödemelerin herhangi bir şekilde yapılmaması veya geciktirilmesi durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh etme hakkını elinde tutar.
6.3 Sözleşmede belirtilen kurallara uyulmaması durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh eder. Herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Lisans Hizmetleri Sözleşmesi

1. TARAFLAR
Hosting Hizmetleri Sözleşmesi, Ömer HalisDemir Üniversitesi Kampüsü Teknopark Binası Kat : 2 No : 216 Niğde adresinde faaliyet gösteren HOSTİXO BİLİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ . (bundan sonra HOSTİXO.COM olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan HOSTİXO.COM internet sitesi adresi üzerinden lisans hizmeti satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ
2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamalar çerçevesinde çözülecektir. MÜŞTERİ’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda HOSTİXO.COM ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.
2.3 Bu sözleşme HOSTİXO.COM ile MÜŞTERİ arasında, MÜŞTERİnin onaylamasının ardından yürürlüğe girer. Bu sözleşme HOSTİXO.COM nin MÜŞTERİ ye sağladığı veya sağlayacağı lisanslama hizmetlerine ilişkin kuralları, genel servis şartlarını kapsar.

3. HİZMET DETAYI
HOSTİXO.COM 'un bu sözleşme kapsamında MÜŞTERİ’ye vereceği hizmetlerin listesi aşağıda verilmiştir

 • HOSTİXO.COM firmasından satın alınan cPanel Lisans , Litespeed Lisans , Directadmin Lisans , Cloudlinux lisans , Softaculous Lisans ve tüm diğer lisans hizmetlerini kapsar.
 • HOSTİXO.COM firması tarafından sunucu kiralama hizmeti alan müşterilerimize sağladığımız lisans hizmetlerini kapsamaktadır.
 • HOSTİXO.COM firması tarafından sunucu barındırma hizmeti alan müşterilerimize sağladığımız lisans hizmetlerini kapsamaktadır.

4. HİZMET YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 Müşteri’nin ödeme işlemini tamamladıktan sonra lisans hizmet kullanıma açılır ve aktivasyon bilgileri müşteri’ye gönderilir.
4.2 Lisans hizmeti tek bir IP adresi veya tek bir sunucuya tanımlanacaktır.
4.3 Lisans hizmetlerinde hiç bir şekilde iade bulunmamaktadır.
4.4 Lisans hizmetlerinde online aktivasyon gerçekleştirilip olup , müşteri sunucusu kaynaklı sorunlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.5 Lisans hizmetleri sadece lisans hizmetini kapsamakta olup , yazılım kurulumunu kapsamamaktadır.
4.6 Lisans hizmetleri yazılım kullanımı veya sorunlarda oluşacak sorunlarda desteği içermemektedir.
4.7 Lisans hizmeti satın alınan sunucunun yönetimi kullanıcı sorumluluğunda olup sunucu yönetiminden HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.8 Hostixo bir aracı firma olduğunu belirtir ve yazılım sağlayan firmalar kaynaklı sorunlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.

5. ÜCRET ve TAHSİLAT
5.1 HOSTİXO.COM, hizmet için tehsil edilecek olan bedelleri e-mail yoluyla müşteriye bildirir.
5.2 HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ tarafından hizmetin Kabul edilmesiye ödemeyi tehsil etme yetkisine sahip olur.
5.3 HOSTİXO.COM, yenileme ödemelerinin zamanında yapılmaması durumunda hizmeti askıya alabilir. Hizmetin askıya alınması nedeniyle oluşacak zararlardan HOSTİXO.COM sorumlu değildir.
5.4 HOSTİXO.COM verilen hizmetler ile ilgili fatura düzenler. Faturalar MÜŞTERİ paneli üzerinden indirilebilir.
5.5 Lisans hizmetlerinde fatura tarihi 1 gün geçmiş lisanslar kapatılır ve tekrar aktif edilebilmesi için 1 aylık lisans ücreti ödenmesi gerekir.

5.6 Yazılım firması tarafından lisans yenilenmesi kaynaklı reaktivasyon bedelleri çıkabilir , bu bedellerden HOSTİXO.COM sorumlu değildir.

6. SÖZLEŞME’NİN FESHİ
6.1 MÜŞTERİ’nin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir.
MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM servislerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
6.2 Ödemelerin herhangi bir şekilde yapılmaması veya geciktirilmesi durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh etme hakkını elinde tutar.
6.3 Sözleşmede belirtilen kurallara uyulmaması durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh eder. Herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Destek Yükümlülükleri

Hostixo teknik destek hizmetini sunulan hizmetlerin gerekliliği ve sürekliliği bağlamında mesai saatleri içerisinde  sunmaktadır.  Hafta içi  09:00 ila 18:00 saatlerinde ve hafta sonu 10:00 ile 17:00 saatleri arasında normal teknik destek ekibi, bu saatler dışında kalan süreçte  nöbetçi teknik destek ekibi yardım sağlamaktadır. Sağladığımız teknik destek hizmeti şartlara bağlı olarak  sunulmaktadır. Bu şartlar aşağıdaki gibidir.

 

Web Hosting ve Bayi Hosting  ( Reseller ) Hizmetleri

Reseller hosting hizmetinde sadece müşterilerimize destek sunulmaktadır. Bayi hosting müşterilerimizin müşterisi  teknik destek talep edemez. Reseller hosting müşterilerimiz kendi müşterilerine teknik destek vermek zorundadır. Firmamız müşterimizin , müşterisine destek sunmamaktadır.

Bayi hosting müşterimizin müşterisi bizim  ile teknik destek almak için  iletişim kurması durumunda , teknik destek hizmetini kimden ve nasıl alabileceği konusunda bilgilendirerek yol göstereceğiz.

Teknik destek için web sitemiz üzerinden destek talepleri sadece bayi hosting müşterimiz tarafından gönderilebilir ve tarafımızca dikkate alınır.

Firmamız web siteleri tarafındaki yazılımsal problemlere kesinlikle teknik destek sunmamaktadır. 

Destek biletleri için yanıtlama işlemleri işlem yoğunluğuna göre ve önceliğine göre gerçekleştirilmekle beraber , yanıtlanması için bir garanti süre sunulmamaktadır. 

Teknik destek işlemleri zaman ve inceleme gerektirdiğinden telefon üzerinden destek sağlanması adına garanti sunulmamaktadır. Teknik destek öncelikli olarak destek bileti üzerinden sağlanmaktadır.

WordPress gibi sıkça kullanılan CMS yazılımlarının  kurulumu softaculous tarafından tarafımızca yapılabilir ancak tema kurulumu, eklenti kurulumu ve buna bağlı ayarlar müşterilerimizin tarafından yapılmak zorundadır. 

Tüm cihazlara e-posta hesap kurulumu müşterilerimizin sorumluluğundadır. Tarafımızca bu kurulum için doğru ayarları ve nasıl yapılacağı konusunda makaleyi müşterimize ileterek yardımcı olabilir. 

Bulut , Sanal VDS ve Dedicated Sunucu Hizmetleri

VPS, VDS, bulut ve fiziksel sunucu hizmetlerinde teknik destek kapsamı; hizmetin ilk  kurulumu, kullanıma hazır hale getirilmesi ,  sitelerin taşınması  ve sunucunun teslimat öncesi ayarlarının yapılmasını kapsamaktadır.


Teslim edilmesinden sonraki süreçte teknik destek  süreci iyi niyete dayalı olarak yürütülmektedir.  
Sunucu içerisindeki servisler, yazılımlar, özel konfigürasyonlar ve eklentiler müşterilerimizin sorumluluğundadır.
Sunucu yönetim işlemi tarafımızca yapılacak ise  destek hizmeti satın alınmalıdır.

Diğer Şartlar ve Bilgiler

Hostixo teknik destek personeli,  destek bileti üzerinden anlaşılmaması durumunda , KVKK kapsamında  gerektiği takdirde   telefon üzerinden irtibat kurabilir.

Hostixo teknik destek personeli, destek talebi veya telefon üzerinden hakaret, küfür , yüksek sesli iletişim vs. gibi durumlarda destek talebini kapatma veya telefon konuşmasını sonlandırma gibi haklara sahiptir. Bunun yanı sıra  destek servisini  kalıcı olarak durdurma hakkına sahiptir.

Yedekleme Sözleşmesi

1. TARAFLAR
Hosting Hizmetleri Sözleşmesi, Ömer HalisDemir Üniversitesi Kampüsü Teknopark Binası Kat : 2 No : 216 Niğde adresinde faaliyet gösteren HOSTİXO BİLİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ . (bundan sonra HOSTİXO.COM olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan HOSTİXO.COM internet sitesi adresi üzerinden lisans hizmeti satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ
2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamalar çerçevesinde çözülecektir. MÜŞTERİ’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda HOSTİXO.COM ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.
2.3 Bu sözleşme HOSTİXO.COM ile MÜŞTERİ arasında, MÜŞTERİnin onaylamasının ardından yürürlüğe girer. Bu sözleşme HOSTİXO.COM nin MÜŞTERİ ye sağladığı veya sağlayacağı lisanslama hizmetlerine ilişkin kuralları, genel servis şartlarını kapsar.

3. HİZMET DETAYI
HOSTİXO.COM 'un bu sözleşme kapsamında MÜŞTERİ’ye verdiği ücretli veya ücretsiz yedekleme hizmetini kapsamaktadır.

4. HİZMET YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 Hosting hizmetlerinde haftalık yedekleme hizmeti Hostixo tarafından alınan paket kapsamında hediye olarak ücretsiz sunulur ve oluşacak aksaklıklardan dolayı HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.2 Hosting hizmetleri belirli periyodlarla farklı bir yedek sunucusuna yedeklenir ancak müşteriler kendi yedeklerini almakla birinci derece sorumludurlar.
4.3 Hosting hizmetlerinde  ücretli veya ücretsiz sunulan yedekleme servisinde yedekten dönme işlemi kontrol paneli üzerinden müşteri tarafından yapılması gerekmektedir.
4.4 Hosting hizmetlerinde  kontrol paneli üzerinden sunulan Jetbackup ve benzeri eklentilerden kaynaklı oluşacak sorunlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.5 Ücretsiz sunulan yedekleme hizmeti 5GB boyutunu aşmamış siteler için olmakta olup oluşacak sorunlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.6 Sunucu hizmetlerinde sunulan yedekleme hizmeti olası sistem arızası kaynaklı alınmakta olup yedekler iyi niyete dayalı paylaşılmaktadır. 
4.7 Sunucu hizmetlerinde sunulan yedekleme hizmeti otomasyona bağlı olup otomasyon kaynaklı sorunlardan oluşacak problemlerden HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.8 Hangi hizmet olursa olsun yedekleme sorumluluğu birinci derecede  müşteri sorumluluğundadır. Oluşacak veri kayıplarından  HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.9
 Fiziksel sunucu veya sunucu barındırma hizmetlerinde ücretsiz yedekleme hizmeti sunulmamakta olup , oluşacak sorunlardan  HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.

5. ÜCRET ve TAHSİLAT
5.1 HOSTİXO.COM, hizmet için tehsil edilecek olan bedelleri e-mail yoluyla müşteriye bildirir.
5.2 HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ tarafından hizmetin Kabul edilmesiye ödemeyi tehsil etme yetkisine sahip olur.
5.3 HOSTİXO.COM, yenileme ödemelerinin zamanında yapılmaması durumunda hizmeti askıya alabilir. Hizmetin askıya alınması nedeniyle oluşacak zararlardan HOSTİXO.COM sorumlu değildir.
5.4 HOSTİXO.COM verilen hizmetler ile ilgili fatura düzenler. Faturalar MÜŞTERİ paneli üzerinden indirilebilir.
5.5  Ücretli yedekleme hizmetleri  ve  Ücretsiz yedekleme hizmetleri  fatura tarihi 3 gün geçmesi  durumunda  durdurulur ve  4. gün hizmet ile birlikte yedekte silinir. 
5.6 Tahsilat kaynaklı durumlarda oluşacak veri kayıplarından HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
5.7
 Hizmet süresi sona ermiş paketlerde Hostixo ücretsiz yedek paylaşmak zorunda değildir. Yedek bulunması durumunda paket yenilemesi veya ek ücretlendirme yaparak yedek yükleme gerçekleştirebilir.

6. SÖZLEŞME’NİN FESHİ
6.1 MÜŞTERİ’nin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir.
MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM servislerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
6.2 Ödemelerin herhangi bir şekilde yapılmaması veya geciktirilmesi durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh etme hakkını elinde tutar.
6.3 Sözleşmede belirtilen kurallara uyulmaması durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh eder. Herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

SSL Sertifikası Sözleşmesi

1. TARAFLAR
Hosting Hizmetleri Sözleşmesi, Ömer HalisDemir Üniversitesi Kampüsü Teknopark Binası Kat : 2 No : 216 Niğde adresinde faaliyet gösteren HOSTİXO BİLİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ . (bundan sonra HOSTİXO.COM olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan HOSTİXO.COM internet sitesi adresi üzerinden lisans hizmeti satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ
2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamalar çerçevesinde çözülecektir. MÜŞTERİ’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda HOSTİXO.COM ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.
2.3 Bu sözleşme HOSTİXO.COM ile MÜŞTERİ arasında, MÜŞTERİnin onaylamasının ardından yürürlüğe girer. Bu sözleşme HOSTİXO.COM nin MÜŞTERİ ye sağladığı veya sağlayacağı SSL Sertifikası hizmetlerine ilişkin kuralları, genel servis şartlarını kapsar.

3. HİZMET DETAYI
HOSTİXO.COM 'un bu sözleşme kapsamında MÜŞTERİ’ye verdiği ücretli veya ücretsiz SSL sertifikası hizmetini kapsamaktadır.

4. HİZMET YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 Tüm SSL sertifikaları  için kanunlarca yasaklanmış ürün ve hizmetlerin satıldığı web sitelerinde ve dijital ortamlarda kullanılmasına izin verilmez.
4.2 Hosting Ücretsiz SSL Sertifikaları 3 aylık periyodlarla otomasyon tarafından sağlanmakta olup , oluşacak sorunlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.3 Ücretli SSL sertifikalarında sunulan ücretsiz kurulum desteği 1 defaya mahsup olup , tekrarı ücretli olacaktır.
4.4 Ücretli SSL sertifikalarında sunulan ücretsiz kurulum desteği cpanel ve plesk üzerinde gerçekleştirilmektedir. Diğer panellere ücretli veya ücretsiz sunulmamaktadır.
4.5 Ücretli SSL sertifikalarında sunulan ücretsiz kurulum desteğinde karşı sunucu kaynaklı oluşacak sorunlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.6 Ücretli SSL sertifikalarında doğrulama metodu müşteriye sunulmakta olup , gerçekleştirilmesi müşterinin sorumluluğundadır.
4.7 Web sitesinin https olarak yani SSL ile açılması müşterinin sorumluluğundadır. HOSTİXO.COM bu konuda destek sunmaz.
4.8 Hostixo ; SSL Sertifikası  markasının aracısı  olduğunu belirtir ve  SSL sertifikası kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir güvenlik ihlaline karşı müşterisine  SSL markasının sunmuş olduğu garanti için teknik destek sağlayacaktır. Ancak her ne olursa olsun SSL Sertifikası kaynaklı veya diğer faktörler kaynaklı  oluşacak sorunlardan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.

 

5. ÜCRET ve TAHSİLAT
5.1 HOSTİXO.COM, hizmet için tehsil edilecek olan bedelleri e-mail yoluyla müşteriye bildirir.
5.2 HOSTİXO.COM, MÜŞTERİ tarafından hizmetin Kabul edilmesiye ödemeyi tehsil etme yetkisine sahip olur.
5.3 HOSTİXO.COM, yenileme ödemelerinin zamanında yapılmaması durumunda hizmeti askıya alabilir. Hizmetin askıya alınması nedeniyle oluşacak zararlardan HOSTİXO.COM sorumlu değildir.
5.4 HOSTİXO.COM verilen hizmetler ile ilgili fatura düzenler. Faturalar MÜŞTERİ paneli üzerinden indirilebilir.
5.4  Ücretli SSL Sertifika hizmetleri  fatura tarihi 1 gün geçmesi  durumunda  durdurulur ve  3. gün hizmet ile birlikte yedekte silinir. 
5.6 Tahsilat kaynaklı durumlarda oluşacak veri kayıplarından HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
 

6. SÖZLEŞME’NİN FESHİ
6.1 MÜŞTERİ’nin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir.
MÜŞTERİ, HOSTİXO.COM servislerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
6.2 Ödemelerin herhangi bir şekilde yapılmaması veya geciktirilmesi durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh etme hakkını elinde tutar.
6.3 Sözleşmede belirtilen kurallara uyulmaması durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh eder. Herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Gizlilik Sözleşmesi ve KVKK Aydınlatma Metni

Bu gizlilik ilkeleri Hostixo İnternet Bil. Yaz. Hiz. Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi tarafından, hostixo.com’un gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır.
Aşağıdaki maddeler hostixo.com web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir.
Hostixo.com sitesinde işlem yapmadan önce lütfen bu Gizlilik Politikasını okuyunuz, Gizlilik Politikası’nı kabul etmiyorsanız, lütfen hostixo.com sitesi üzerinde işlem yapmayınız. Bu Gizlilik Politikası hostixo.com için geçerlidir ve hostixo.com üzerinde bahsi geçen diğer siteler için bağlayıcı niteliği bulunmamaktadır.
Bu Gizlilik Politikası ile hostixo.com’un şartlarını kabul etmiş olmaktasınız.

Güvenlik

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;

1 – SSL Güvenlik Sertifikası ile kredi kartı tahsilatı sayesinde Secure Socket Layer ile şifreli olarak kredi kartı bilginiz bankalara iletilir.

2 – Kredi kartı numaranız kesinlikle kaydedilmez. İşlem yaptığınız anda kullanılan kart numaranızı biz de bilmeyiz. Sadece siz ve bankamız arasında olan bu işlem bizim sitemiz üzerinden olsa da işlem sırasında kredi kartınız sizin ile bankamız arasında bir sırdır.

3 – Sitemiz Litespeed webserver teknolojisi ile çalışmaktadır. Bilinen en son korumalar yüklenmiş ve bir aksiliğe imkan vermemek için devamlı takip edilmektedir.

 

Kişisel Bilgi

Ürünlerimizi sizlere tanıtmak, yeni ürünlerimiz, hizmetlerimiz yada promosyonlarımızdan sizleri haberdar etmek, yeni ürün satışı yapmak veya ürün satışı sonrası destek vermek için Hostixo.com sitesinde; isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gibi size özel, kişisel bilgilerinizi istememiz gerekebilir. Mevcut bilgileriniz yeterli olmadığı durumda ek bilgiler sizden e-posta, telefon veya faks gibi iletişim araçları ile istenebilir. Tüm bu kapsam içerisinde toplanan bilgi Hostixo.com sitesinde kişisel bilgi olarak nitelendirilmektedir.

Otomatik Olarak Toplanan Kişisel Olmayan Bilgi

Hostixo.com web sitemizi ziyareti sırasında, IP adresiniz, bilgisayarınızın işletim sistemi, tarayıcı tipiniz, trafik biçimleri yada herhangi ilgili Web sitelerinin adresi gibi belirli teknik bilgiyi toplamamıza imkan veren teknolojileri kullanabilir. Ziyaretçilerimiz hakkında daha detaylı bilgi elde etmek için sitemiz tarafından bilgisayarınıza cookie (çerez) olarak nitelendirilen bilgi dosyaları gönderilebilir. Bu dosyalar tamamen kullandığınız sistem ile ilgili teknik bilgi içeren ve dünyada yaygın olarak kullanılan dosyalardır.

Veri Paylaşımı

Hostixo.com kişisel bilgi içermeyen datayı (Kullanılan işletim sistemi, ziyaretçilerin cinsiyeti vb.) 3. şahıslar ile bilgi vermek amacıyla paylaşabilir. Yasal olarak tarafımızdan istenmedikçe kişisel olarak nitelendirilen özel bilgiler 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Hostixo.com Hostixo İnternet Bil. Yaz. Hiz. Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi markasıdır, ve kişisel bilgiler; bilgi veya promosyon amaçlı şirket bünyesindeki diğer siteler ile paylaşılabilir.

Alınan hizmete bağlı olarak Hostixo.com kullanıcı bilgilerini tescil veya hizmetten yararlandırma işleminde kullanmak için 3. taraflar ile paylaşabilir. Burada paylaşımın amacı işlemin gerçekleşmesi için gerekli olan zorunlu bilgilerin ilgili taraf (kurum/firma) ile paylaşılmasıdır. Alan adı tescilinde ICANN kurallarına bağlı olarak Hostixo.com whois bilgilerini ICANN yapısının zorunlu koştuğu ve belirleyeceği kurum veya firmalara iletebilir. Domain tescilinde; zorunlu olarak Domain Operatörüne aktarılan hesap ve whois bilgilerini Domain Operatörü kendi işleyişleri için kayıt edebilir ve işleyebilirler.

Verilerin Doğruluğu

Hostixo.com ziyaretçisi tarafından girilmiş olan eksik yada yanlış bilgiyi, ziyaretçisinden gelecek yeni bilgi veya çapraz sorgulama yöntemi ile elde edeceği doğru bilgi ile değiştirebilir yada silebilir.

Düzeltme / Yenileme

Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan T.C. kimlik numarası, ad soyad, e-posta adresi dışındaki tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir.

Değişim

Hostixo.com olarak dilediğimiz zaman ve bildirimde bulunmadan bu Gizlilik Politikası’nı, Siteyi yada bu sayfalara erişimi değiştirebilir yada kaldırabiliriz.

Kişisel Verilerin Korunması

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada; özel hayatın gizliliği, temel hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla yürürlüğe giren “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” hakkında firmamızın üstlendiği sorumluluklar ve ayrıca kullanıcı sıfatıyla sahip olduğunuz haklar ile ilgili bilgilendirici içerikler yer almaktadır.

Hostixo İnternet Tic. ve San. Ltd. Şti. olarak, Hostixo ve diğer markalarımızın sitelerini ziyaret eden, sağladıkları hizmetlerden faydalanan siz değerli kullanıcılarımızın kişisel verilerini Türkiye Cumhuriyeti kanunları kapsamında korumak en büyük önceliklerimizdendir.

Kişisel veri, kimliği belirli veya belirlenebilir kişiye ilişkin ad, soyad, TC kimlik numarası, iletişim bilgileri gibi her türlü bilgiyi ifade etmektedir. Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”), 5809 Sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Kişisel Verileri Korunma Kurumu düzenlemeleri ve sair mevzuat hükümleri çerçevesinde işlenebilecek olup; ilgili mevzuat gereğince şirketimiz kişisel verilerinizin hukuka aykırı olarak işlenmesini önleme, hukuka aykırı olarak erişilmesini önleme ve muhafazasını sağlama amacıyla, uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik tüm teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

Kişisel Verilerin Toplanması, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

KVKK da yer alan 4. madde uyarınca:

 1. Kişisel veriler, ancak bu Kanunda ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslara uygun olarak işlenebilir.
 2. Kişisel verilerin işlenmesinde aşağıdaki ilkelere uyulması zorunludur:
  • Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma.
  • Doğru ve gerektiğinde güncel olma.
  • Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme.
  • İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma.
  • İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme.

Kişisel verileriniz, Hostixo tarafından sunulan ürün, hizmet ya da ticari faaliyete bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle beraber; otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle, ofisler, internet sitesi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar ve benzeri vasıtalarla sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilecektir. Hostixo’nun ürün ve hizmetlerinden yararlandığınız sürece oluşturularak ve güncellenerek kişisel verileriniz işlenebilecektir. Ayrıca, internet sitemizi ziyaret ettiğinizde, Hostixo’nun düzenlediği eğitim, seminer veya organizasyonlara katıldığınızda kişisel verileriniz işlenebilecektir.

İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Kayıt altına alınan kişisel verileriniz; alan adı tescili, lisans tescili, SSL tescili ve benzeri hizmetler için, 3. Parti firmalar, kurum ve kuruluşlar; sunucu hizmetlerinde kullanılan hizmet ve lisanslara bağlı olarak yazılımların üretici firmaları, ödeme ve tahsilat hizmetleri için banka veya kredi kartı kuruluşları, eposta gönderim hizmeti sağlayan 3. parti eposta gönderim firmaları, faturalama ve muhasebe işlemleri için efatura, earşiv ve benzeri elektronik belge işleyen firmalar ve kurumlar, kullanıcı deneyimlerinin ölçülebilmesi ve pazarlama çalışmalarının yapılabilmesi için 3. Parti istatistik ve analiz firmaları ve yasal merciler ile gerekli ölçüde paylaşılmaktadır.

Toplanan kişisel verileriniz; Hostixo tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların birimlerimiz tarafından yapılması, Hostixo tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, Hostixo’nun ve Hostixo ile iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, Hostixo’nun ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması ile insan kaynakları politikalarının yürütülmesinin temini amaçlarıyla, kanunen yetkili kamu kurumları ve özel kişilere, KVK Kanunu’nun 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar doğrultusunda Hostixo tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin belirlenen yasal çerçevede sunulabilmesi ve bu kapsamda Hostixo’nun sözleşme ve yasadan doğan mesuliyetlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirebilmesi gayesi ile edinilir. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu metnin (1) ve (2) numaralı maddelerinde belirtilen amaçlarla da işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

Kişisel Veri Sahibinin KVK Kanunu’nun 11. Maddesinde Sayılan Hakları

Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi aşağıda düzenlenen yöntemlerle Hostixo’ya iletmeniz durumunda, Hostixo talebin niteliğine göre talebi en kısa sürede ve en geç otuz (30) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi halinde, Hostixo tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nca belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır.

Bu kapsamda kişisel veri sahipleri;

 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • 6698 sayılı Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

6698 sayılı Kanun’un 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirlediği diğer yöntemlerle Hostixo’ya iletebilirsiniz. Kişisel Verileri Koruma Kurulu, şu aşamada herhangi bir yöntem belirlemediği için, başvurunuzu, 6698 sayılı Kanun gereğince, yazılı olarak Hostixo’ya iletmeniz gerekmektedir.

Açık Rıza Metni

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) gereğince, kişisel verilerimin HOSTİXO BİLİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ (“HOSTİXO.COM”) tarafından, hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi ve KVKK’nın 11. maddesinde sayılan diğer haklarım hususlarında bilgilendirildim.

Bu kapsamda, tarafıma gerekli aydınlatmanın yapıldığını, işbu metni, Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca Müşteri Aydınlatma Metni’ni okuduğumu ve anladığımı kabul ederek, telefon numaram, e-posta adresim, isim ve soyismim ve sair kişisel verilerimin HOSTİXO.COM tarafından sağlanan satın alma alışkanlıklarının takibi, kampanya ve paket bilgilendirmeleri hizmetleri, ürün ve hizmetlere ilişkin yönlendirmede bulunulması, kampanyalara ilişkin bilgi verilebilmesi, anılan hizmetlere ve ürünlere yönelik tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin sosyal medya, arama motorları vb. çeşitli kanallarla gerçekleştirilmesi ve bu amaçlarla verilerimin her türlü platformda muhafaza edilmesini, HOSTİXO.COM nezdindeki her türlü hizmetten faydalanabilmem, tanıtımının yapılması, pazarlaması ve satışı için her türlü iletişim aracı ve kanalla bilgilendirme yapılması ve hizmetin tanıtımı için kişisel verilerimin her türlü platformda muhafaza edilmesi ve HOSTİXO.COM online anket çalışmalarına katılmam halinde web-sitesi ve online hizmetlerinin geliştirilebilmesi amacıyla yukarıda belirtilen bilgiler kapsamında işlenmesini, HOSTİXO.COM iştiraklerine, anılan 3. kişilere aktarılmasına rıza gösteriyorum.

Sayılan bilgiler ve belgeler bakımından; HOSTİXO.COM nun bu bilgi ve belgeleri elinde bulundurma, kaydetme, saklama, işleme ve paylaşma hakkı tanındığı MÜŞTERİ tarafından kabul edilmiş olacaktır. Yine bu bilgi ve belgeler bakımından HOSTİXO.COM’ nun sahip olduğu/olacağı ve özel nitelikli kişisel verilerin kullanılması, işlenmesi, aktarılması ve verilerin ve özel nitelikli kişisel verilerin gerektiğinde yurt dışına aktarılması konusunda rızam/ muvafakatim bulunduğunu gayri kabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılacaktır.

İade Şartları

Hostixo.com tarafından satışa sunulan hizmet ve ürünler ile ilgili iade şartları aşağıda verilmiştir.

Hosting Satın Alım Hizmeti

Hostixo.com müşterisi, yıllık olarak satın aldığı herhangi bir hosting hizmetini koşulsuz olarak iade edebilir. İade süresi hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 15 gündür. Hediye olarak tanımlanan alan adı ücreti düşülerek iade işlemi gerçekleştirilmektedir. Hosting Satın Alım Hizmeti kapsamında bulunan alt hizmetler; Web Hosting, Bayi Hosting, WordPress Hosting, Joomla Hosting, Kurumsal Hosting , Windows Hosting ve tüm alt hosting paketleri.
Aylık olarak alım yapılan hosting hizmetlerinde iade bulunmamaktadır.
Taşıma işlemi yapılmış hosting paketlerinde Hostixo kaynaklı sorun bulunmaması durumunda iade talep edilmesi halinde taşıma için ücret kesintisi yapılmaktadır.

Hosting Yenileme Hizmeti

Hosting yenilemesi daha önce alınmış olan ve devam eden bir hizmetin süre uzatımıdır. Yenilemelerde iade yapılmaz.

Sunucu Satın Alım ve Yenileme Hizmeti

Hostixo.com müşterisi, satın aldığı herhangi bir sunucu hizmeti ile ilgili iade yapamaz. Ancak Hostixo.com den kaynaklanan ve çözülemeyen sorunların oluşması durumunda tüm hizmetlerde süre şartı olmaksızın iade hakkı mevcuttur.

Domain Satın Alım ve Yenileme Hizmeti

Domain tescilleri kişiye veya kuruma özel olarak yapılır. Bir tescil hizmeti olduğu için kullanılmasa dahi iptali mümkün değildir. Bu nedenle domain satın alım ve yenileme hizmetlerinde iade yapılamaz.

Lisans Satın Alım ve Yenileme Hizmeti

Lisans Hizmetlerinde hiç bir ücret iadesi yoktur. Yenileme yapılmış lisanslarda iade yapılamamaktadır.

SSL Sertifikası Satın Alım Hizmeti

SSL kayıtları domaine özel olarak yapılır. Kullanılmasa dahi iptali mümkün değildir. Bu nedenle SSL Satın Alım hizmetlerinde iade yapılamaz.

Özel IP Satın Alım Hizmeti

Hostixo.com müşterisi, yıllık olarak satın aldığı IP hizmetini koşulsuz olarak iade edebilir. İade süresi hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 15 gündür. Aylık alım yapılan IP adreslerinde iade bulunmamaktadır.

Sunucu Destek Hizmeti

Sunucu Destek Hizmeti, sunucu hizmetleri için sunucunun güncellemeler, bakımı ve problemlerin çözümlerini kapsayan bir hizmettir. Satın alındıktan sonra iadesi yapılamaz.

İade Süreci

İadesi yapılan hizmetlerde alınan bedel eksiksiz olarak 7. gün içinde iade edilir. Havale ve EFT ile yapılan ödemelerde iade 7 gün içinde yine aynı yöntemle yapılır ve müşterinin hesabına geçer. Kredi kartı ödemeleri 7 gün içinde yapılır ancak müşteri kredi kartına bu ödemenin yansıması 7 günden fazla sürebilir.

UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM POLİTİKASI

Tüm hizmetlerde müşteri kayıtları email adresi ile tanımlanan kullanıcı adı altında tutulmaktadır. Müşteri hizmeti ile ilgili, her türlü değişiklik ve benzeri talepleri kayıtlı email adresinden kontrol panele giriş yaparak veya email göndererek yaptırabilir. Email adresinin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda oluşabilecek zararlardan Hostixo.com sorumlu tutulamaz.

Alınan hizmetin sahipliği konusunda birden fazla kişi veya kurum arasında anlaşmazlık olması durumunda kontrol panel erişimi geçici olarak kapatılır. Hostixo.com bu gibi durumlarda müşteriden güvenlik için kimlik bilgisi teyidi isteyebilir.Hizmetler ile ilgili ödeme yapan kişi veya kuruma hizmet aktarılır. Diğer kişi veya kurumların içeriklerin (hosting hizmetindeki dosyalar, email içerikleri gibi) aktarılmasını onaylamadığı sürece hizmetler boş olarak aktarılır.

Satış Ortaklığı - Affiliate Sözleşmesi

1. TARAFLAR
Satış Ortaklığı - Affiliate Sözleşmesi , Ömer HalisDemir Üniversitesi Kampüsü Teknopark Binası Kat : 2 No : 216 Niğde adresinde faaliyet gösteren HOSTİXO BİLİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ . (bundan sonra HOSTİXO.COM olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan HOSTİXO.COM internet sitesi adresi üzerinden satış programına katılan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra ORTAK olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ
2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamalar çerçevesinde çözülecektir. ORTAK’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda HOSTİXO.COM ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.

3. PROGRAM DETAYI

3.1 Bu sözleşme HOSTİXO.COM ile ORTAK arasında, ORTAK'ın  satış ortaklığı programına katılmasıyla yürürlüğe girer. Bu sözleşme HOSTİXO.COM  ile ORTAK  arasındaki satış ortaklığı programının şartlarını kapsamaktadır.

4. SATIŞ ORTAKLIĞI YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 Programa katılım müşteri paneli üzerinden sağlanır.
4.1.1 Programa katılan her referans kendi adına bireysel veya kurumsal üyelik oluşturması gerekmektedir.
4.1.2 Programa katılmayarak üye olan hesap daha sonra programa dahil edilemez.
4.1.3 Devir edilmiş hizmetler programa dahil sayılmaz.
4.1.4 HOSTİXO.COM illegal bir durum olması durumunda programa katılmış hesapları programdan çıkarma hakkını saklı tutar. 
4.1.5 ORTAK ve referans olunan kullanıcı arasındaki anlaşmazlıktan HOSTİXO.COM sorumlu tutulamaz.
4.1.6 ORTAK tarafından referans olunan kullanıcı  dilerse kendi isteğiyle bu programdan ayrılabilir.
4.1.7 ORTAK referans olunan kullanıcı hesabında herhangi bir yönetim talebinde bulunamaz.
4.1.8 Google adwords vb. platformlarda referans linki ile reklam verilerek satış ortaklığından yararlanılamaz. Kullanımı halinde satış ortaklığı hesabı ödemesiz olarak kapatılır.
4.1.9 İade talep edilen hizmetler ORTAK komisyon bedelinden düşülecektir.

 

4.2 ORTAK HOSTİXO.COM'un sağladığı hizmetler için bağlantılar, reklamlar ve diğer tanıtım materyallerini, HOSTİXO.COM'un yönergelerine uygun olarak ve HOSTİXO.COM'un markalarını ve telif haklarını ihlal etmeyecek şekilde yayınlayacaktır.
4.3 ORTAK HOSTİXO.COM'un sağladığı hizmetleri için bağlantılar, reklamlar ve diğer tanıtım materyallerini yayınladığı için kazandığı komisyon harici bir ücret talep etmeyecektir.
4.4 HOSTİXO.COM ORTAK  tarafından referans linki ile gerçekleşen satış için sözleşmede belirtilen şartlara göre komisyon sağlayacaktır.
4.5 Komisyon tutarı hizmetlere ve yapılan satış bedellerine göre farklılık gösterebilir.
4.6 Satış Ortaklığı programı Alan Adı , SSL ve Lisans hizmetlerini kapsamamaktadır. 
4.7 ORTAK satış ortaklığı programından çıkmak için HOSTİXO.COM'a yazılı talepte bulunması gerekmektedir.
4.8  Minumum komisyon  ödeme miktarı  HOSTİXO.COM tarafından belirlenerek panel üzerinden ORTAK tarafına sunulacaktır.
4.9
 Komisyon ödemesi vergiler ve diğer masraflar çıkarılarak  HOSTİXO.COM tarafından hesaplanarak ORTAK tarafına sunulacaktır.

5. ÜCRET ve TAHSİLAT
5.1 HOSTİXO.COM, minumum komisyon bedeli ödeme olarak talep edildiğinde hesaplama işlemi referans olunan üyenin ödeme yaptığı zamandaki döviz kuru baz alınacaktır.
5.2 HOSTİXO.COM, ORTAK tarafından ödeme talep edildiğinde program dışı hizmetlerin komisyon bedelleri müşteri paneline yansıyabilir ancak ödeme talep edildiğinde hesaplamada bu bedeller düşülecektir.
5.3 ORTAK sözleşme şartlarına uymaması durumunda satış ortaklığı hesabı ödemesiz olarak kapatılır. 
5.4 Komisyon bedeli minumum çekim bedelinin altında ise ödeme talep edilemez.
5.5 HOSTİXO.COM tarafından komisyon bedeli çekimi hesaplaması 15 iş günü içinde yapılarak , bir sonraki ayın 30'unda ödeme yapılır.

6. SÖZLEŞME’NİN FESHİ
6.1 ORTAK’nin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile ORTAK'a bildirilecektir.
ORTAK, HOSTİXO.COM servislerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
6.2 Ödemelerin herhangi bir şekilde yapılmaması veya geciktirilmesi durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh etme hakkını elinde tutar.
6.3 Sözleşmede belirtilen kurallara uyulmaması durumunda HOSTİXO.COM sözleşmeyi fesh eder. Herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.