ALT YAPIMIZ

Tamamiyle firmamıza ait donanım ve network alt yapısı ile İstanbul konumlu Tier III sertifikalı verimerkezimiz üzerinden servis sağlamaktayız.

Yurt içi Erişim

Hızlı Destek

Tier III Verimerkezi

Alt Yapımız

Network Alt Yapısı

Alt Yapımız

Hizmet sunduğumuz sunucularımız İstanbul / Levent konumlu Radore Verimerkezi üzerinden firmamıza özel olarak tahsis edilmiş kafesli alanda bulunmaktadır. Verimerkezimiz internet erişimini 3 farklı internet servis sağlayıcısı ile (Türk Telekom, Turk Telekom International ve opsiyonel olarak Telecom Italia / Seabone) sunmaktadır. Ayrıca Türkiye Network Altyapı Platformu (TNAP) üzerinden 7 farklı servis sağlayıcı ile peering’i bulunmaktadır.

Verimerkezimiz bulunduğu lokasyonda Türk Telekom, Turk Telekom International, Superonline, Vodafone, TurkNet ve Grid Telekom’un fiber altyapılarına doğrudan bağlanabilmektedir.
Bağlantı, birebir yedekli ve toplam 1,6 Tbit/s kapasiteli Brocade NetIron XMR 16000’ler ile gerçekleştirilir. Radore müşterileri de yine birebir yedekli Brocade MLXe-16 aggregation router’lar üzerinden network omurgasına bağlanır. İnternet servislerinde yük dengelemesi için Brocade ServerIron ADX 1000 switch’ler kullanılmaktadır.

Enerji

Alt Yapımız

Verimerkezimizin güç kapasitesi 2,1 MW kullanılabilir , 1,6 MW yedek olmak üzere toplamda 3,7 MW’tır. Bire bir yedekli ve otomatik geçişli trafo sisteminin arkasında, şebeke gücünün kesildiği anlarda veri merkezine güç üretmek için hazır ve otomatik konumda bekleyen 3 adet 1.100 kVA’lık Caterpillar (CAT) dizel jeneratör bulunur.
Sunucu kabinlerine güç, yedekli “busbar” hattı ile sağlanmaktadır. Busbar hatları ile kablo-donanım kaosu önlenmiş olup, doğal afetlere karşı dayanıklılık sağlanmıştır. Busbar hattı sayesinde teknik sorunlara daha kolay müdahale edilebildiği gibi soğutma sistemi de daha performanslı bir şekilde çalışmaktadır.

enerji
Alt Yapımız

DONANIM ALT YAPISI

Alt Yapımız

Verimerkezinde barındırdığımız sunucularımız %100 firmamızın sermayesine ait olmakla beraber Sunucu altyapımız fiziksel sunuculardan oluşmaktadır.Tüm donanım envanterimiz tamamiyle kurumsal ölçeklidir.

Sunucularımızın yapısı yüksek performansı sağlayacak şekilde  yapılandırılmıştır. Sunucularımız  %100 gerçek rackmount sunuculardır.  Sunucularımız çift işlemcili Xeon E5 serisi ( minumum 40 core ) gibi   güçlü işlemcilerden oluşmaktadır. Sunucularımızda  Kurumsal SSD  yapısı kullanılarak   daha yüksek hız ve  performans amaç edinilmiştir. Ayrıca ECC Registered Ram kullanılmakta olup , süreklilik ve sorunsuz alt yapı oluşturulmaktadır. Alt yapımızda kesinlikle masaüstü (desktop)  bilgisayar tarzında kullanım olmamaktadır.

ALT YAPIMIZDAN GÖRÜNTÜLER

NEDEN HOSTİXO

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Alt Yapımız

99.8% ERİŞİLEBİLİRLİK

Gelişmiş ağ ve sunucu alt yapımız sayesinde her an her zaman web sitelerinizi ulaşılabilir konumdasınız.

Alt Yapımız

HIZLI DESTEK

Destek ekibimiz sayesinde yaşadığınız sorunlara çözüm bulabilir ya da bilgi edinebilirsiniz.

Alt Yapımız

GÜÇLÜ ALT YAPI

Altyapımızda en iyi performans ve hızı sağlayabilmek için çift işlemcili kurumsal sunucular ve SSD Diskli sunucular kullanmaktayız.

Alt Yapımız

%100 Yerli Sermaye

Hostixo ödenmiş bir sermayeye sahip bir şirkettir.Yaptığımız yatırımlar daha gelişmiş bir altyapı kurmak için ve bu işte geçici olmadığımızın göstergesidir.

⚡️ Yüksek Hızlı SSD Sunucularda Performans Farkını Hemen Yaşayın!PAKETLERİ İNCELE
+ +