hostixo-wordpress-err-too-many-redirects-hatasi-nasil-cozulur

WordPress Err_Too_Many_Redirects hatası, oldukça sık görülen WordPress sorunlarından biridir. Hemen hemen her WordPress kullanıcısının başına gelebilecek hatalardan olan bu problem, genellikle yanlış yapılan yönlendirme ayarından ötürü oluşabilmektedir. Söz konusu bu hatayı düzeltebilmek için birkaç farklı yol bulunmaktadır.

Yukarıda bulunan bilgilere ek olarak bazı bozuk eklentiler de bu hataya neden olabilmektedir. Peki, WordPress Err_Too_Many_Redirects hatası nasıl çözülür? İşte, WordPress kullanıcıları tarafından merak edilen ve son dönemlerde sık sık araştırılan bu sorunun kapsamlı yanıtı…

Adım Adım WordPress Err_Too_Many_Redirects Hatası ve Çözümü

hostixo-adim-adim-wordpress-err-too-many-redirects-hatasi-ve-cozumu

WordPress Err_Too_Many_Redirects hatası çözümü için aşağıda anlatılan adımları uygulayabilir ve var olan sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. İşte, işinize yarayabilecek ve sorunu ortadan kaldırabilecek yöntemler

WordPress Err_Too_Many_Redirects 1. Yöntem

hostixo-adim-adim-wordpress-err-too-many-redirects-hatasi-1-yontem

Söz konusu hatayı ortadan kaldırabilmek için öncelikli olarak internet sitenizin URL yapısını kontrol etmeniz gereklidir. URL yapısını kontrol edebilmek için WordPress hesabınızı açabilir ve ekranın hemen sol tarafından bulunan ayarlar simgesine tıklayabilirsiniz. Ayarlar simgesine tıkladıktan sonra WordPress Adresi (URL) ve site adresi (URL) bölümlerinin doğru olduğundan emin olunuz.

URL adresinde bir sorun var ise WordPress Err_Too_Many_Redirects ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Var olan hatanızı düzelttikten sonra “Değişikleri Kaydet” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

WordPress Err_Too_Many_Redirects 2. Yöntem

hostixo-adim-adim-wordpress-err-too-many-redirects-hatasi-2-yontem

WordPress Err_Too_Many_Redirects hatasının bir diğer nedeni ise internet siteniz de bulunan eklentilerdir. Eklentileri tek tek tespit etmek yerine aşağıda anlatılan adımları uygulayabilir ve bozuk olan eklentiyi tek bir hamle ile bulabilirsiniz.

  • Bozuk eklentileri tespit edebilmek için Hostinginiz de bulunan dosya yöneticisi alanına giriş yapınız.
  • Giriş işlemini başarıyla tamamladıktan sonra wp-content klasörünü bulunuz ve bulduğunuz bu klasörü açınız.
  • Söz konusu klasörü açtıktan sonra karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekran bulunan Plugins klasörünü tespit ediniz ve sağ tıklayarak ismini değiştiriniz.
  • İsim değişikliğinden sonra sitenize giriş yapınız. Eğer sorun devam ediyorsa birden fazla eklentide sorun olabilir.
  • Böyle bir durum ile karşılaşmanız durumunda eklentileri tek tek silerek sorunu tespit etmeye çalışınız.

WordPress Err_Too_Many_Redirects Hatası 3. Yöntem

hostixo-adim-adim-wordpress-err-too-many-redirects-hatasi-3-yontem

Bazı internet sitelerinde .htaccess dosyası bu hataya neden olabilmektedir. Böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız söz konusu dosyayı bulabilir ve ismini değiştirerek internet sitenize girmeye çalışabilirsiniz.

WordPress Err_Too_Many_Redirects hatası için bir diğer önerilen yol ise hiç kuşkusuz tarayıcınızın geçmişidir. Yukarıda yer alan adımlara rağmen sorununuz ortadan kalkmadı ise internet tarayıcınızın geçmişini silebilirsiniz. Silme işleminden sonra sorununuz büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.