hostixo-sidepad-web-sitesi-olusturma-islemi-nasil-yapilir

SitePad web sitesi oluşturma işlemi sadece birkaç tıklama ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Sizlerde, söz konusu sistemi kullanarak web sitesi oluşturmak istiyorsanız, hazırladığımız bu kapsamlı rehberi inceleyebilir ve pratik bir şekilde web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Bilindiği üzere SitePad sistemi, cPanel, Directadmin, CentOS ve Plesk başta olmak üzere birçok kontrol paneliyle uyumludur. Ayrıca, SitePad sistemini kullanarak mobil uyumlu bir web sitesi yapısına da kavuşabilirsiniz. Peki, SitePad web sitesi oluşturma işlemi nasıl yapılır?

Adım Adım SitePad Web Sitesi Oluşturma

SitePad web sitesi oluşturma işlemi için aşağıda yer alan görsel rehberi takip edebilirsiniz. İşte, tüm ayrıntılarıyla SitePad web sitesi oluşturma işlemi…

1.      cPanel Hesabınıza Giriş Yapınız

hostixo-cpanel-hesabiniza-giris-yapiniz

SitePad sistemini kullanarak web sitesi oluşturmak istiyorsanız öncelikli olarak cPanel hesabınıza girmeniz gereklidir. Söz konusu hesaba girebilmek için site url adresinin sonuna :2082 yazmanız yeterli olacaktır.

2.      Hazır Site Seçeneğine Tıklayınız

hostixo-hazir-site-secenegine-tiklayiniz

Web sitesi oluşturma işlemine devam edebilmek için cPaneliniz de yer alan yazılım menüsüne gidiniz. Hemen ardından bu menünün altında bulunan Hazır Site seçeneğine basınız.

3.      Yeni Site Oluşturma Sekmesine Tıklayınız

hostixo-yeni-site-olusturma-secenegine-tiklayiniz

Hazır site seçeneğine bastıktan sonra karşınıza yukarıda yer alan görseldeki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Bu arayüz seçeneğinde “Add New Site” sekmesine basınız.

4.      SitePad Web Sitesi Oluşturma İşlemi

hostixo-sidepad-web-sitesi-olusturma-islemi

Add New Site seçeneğine bastıktan sonra artık web sitesi oluşturma işlemi başlayacaktır. Söz konusu işleme devam edebilmek için yukarıda bulunan görseldeki “Get Started” seçeneğine basınız. Ardından karşınıza tema bölümü gelecektir. Karşınıza gelen bu menüde dilediğiniz bir temayı seçiniz ve “Select” butonuna basınız.

hostixo-sitepad-web-sitesi-olusturma-islemi

Select butonuna bastıktan sonra site detayları bölümü karşınıza gelecektir. Burada sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurmalı ve “Proceed With İnstall” butonuna basmalısınız. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra web sitesiniz otomatik olarak oluşturulacaktır.

hostixo-web-sitesi-olusturma

SitePad web sitesi oluşturma işlemi, yukarıda da görüldüğü üzere oldukça kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sizlerde, Hostixo ailesi olarak hazırladığımız SitePad rehberini inceleyebilir ve web sitesi oluşturma süreci hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.