hostixo-tum-yonleriyle-serve-scaled-image-cozumu

Hemen hemen birçok WordPress kullanıcısı, Serve Scaled Images çözümü ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktadır. WordPress kullanıcılarının karşısına çıkan bu hata, genellikle görsellerin ölçüleriyle alakalıdır. Yüksek boyutlu görsellerin kullanılmasıyla birlikte zaman zaman bu sorun ortaya çıkabilmektedir.

Tüm bu bilgilere ek olarak yüksek kaliteli ve boyuttaki resimler zaman içerisinde internet sitenizin performansını da düşürebilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için mutlaka ölçeklendirilmiş görselkullanımı yapmalısınız. Peki WordPress kullanıcılarının karşısına çıkan Serve Scaled Images sorunu nasıl çözülür?

Serve Scaled Images Nedir?

hostixo-serve-scaled-image-nedir

Serve Scaled Images, yüksek boyutlu görsellerin kullanılmasıyla birlikte ortaya çıkan teknik bir hatadır. Bu hata ile karşılaşmanız durumunda endişe etmenize hiç gerek yoktur. Zira, kullandığınız görselleri sıkıştırarak bu hatadan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Serve Scaled Images Çözümü Nedir?

hostixo-serve-scaled-image-cozumu-nedir

Serve Scaled Images çözümü ile ilgili net bilgiler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hostixo ailesi olarak sık karşılaşılan bu sorunun çözümünü sizler için açıklıyoruz. İşte, bilmeniz gereken tüm detaylar ve ayrıntılar…

  • Bu hata ile karşılaşmanız durumunda görsel boyutunu değiştirmeniz gerekmektedir. HTML kodunda yer alan ölçüler ile yüklediğiniz görselin ölçüleri ne yazık aynı olmadığından dolayı bu hata meydana gelebilmektedir.
  • Öncelikli olarak hatayı tespit etmeli ve Serve Scaled Images ekranında yer alan önerilen görsel boyutlarını öğrenmelisiniz.
  • Bu boyutu öğrendikten sonra https://www.resizenow.com/ adresine gitmelisiniz.
  • Söz konusu adres de yer alan “Select Pictures” butonuna basmalı ve hemen ardından ölçekleme yapmak istediğiniz görseli seçmelisiniz.
  • Seçme işlemini tamamladıktan sonra yine aynı ekranda bulunan New Size seçeneğine tıklamalı ve “Custom” seçeneğini seçmelisiniz.
  • Custom seçeneğinde gerekli boyutlandırmaları yaptıktan sonra “Rezise” butonuna basmalı ve ölçeklenme işleminin bitmesini beklemelisiniz. Ardından ölçeklenen resimleri indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda da göründüğü üzere resim boyutlandırma işlemi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sizlerde bu bilgilerden yola çıkara bu işlemi yapabilir ve Serve Scaled Images sorunundan kurtulabilirsiniz.

Neden Ölçeklendirilmiş Görsel Kullanmalıyım?

hostixo-neden-olceklendirilmis-resim-kullanmaliyim

Yüksek kaliteli ve büyük bir görsel kullandığınız da Serve Scaled Images sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca, bu tür görseller hem sunucunuzda fazla yer kaplayacak hem de zaman içerisinde web sitenizin yavaşlamasına neden olacaktır.

Aynı zamanda web sitenizde yer alan performans sorunları sebebiyle arama motorlarında geri planda kalabilir ve ciddi bir ziyaretçi kaybına uğrayabilirsiniz. Bu nedenden ötürü her zaman görselleri ölçeklendirmeli ve yüksek kaliteli görsellerden uzak durmalısınız.

Serve Scaled Images çözümü ile ilgili adımları, sizler için yukarıda paylaştık. Sizlerde bu adımları uygulayarak söz konusu sorunu çözebilir ve aynı zamanda web sitenizin performansına olumlu yönde katkı yapabilirsiniz.