Hosting paketinde kaynaklar limitsiz olmadığı gibi kaynak kullanım istatistiklerinin kontrol edilmesi gerekebilir. Site panel üzerinden yapılacak kontrollerde her şeyin yolunda olup olmadığı kontrol edilebileceği gibi aynı zamanda yetersiz gelen hosting paketleri için de yine yükseltmeler yapılabilmektedir.

Kaynak kullanımı ile görüntülemek istiyorsanız Cpanel ve Plesk panel olmak üzere 2 panel için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hosting paketinizdeki tüm kaynak kullanımlarını istediğiniz zaman kontrol etmeyi ve mevcut durumu görüntülemeyi başarabilirsiniz

Cpanel’de Hosting Paketinizin Kaynak Kullanım İstatistiklerini Görüntüleme

Cpanel üzerinde hosting paketi kaynak kullanım istatistiklerini görüntülemek isteyenler, sitenin Cpanel yönetim paneline giriş yapmalı ve ardından metrik başlığı altında bulunan hosting paketinin kaynak kullanımına dair detayları incelemelidir. Bu bölümde farklı bilgiler sunulduğu gibi kişilerin öğrenmek istediği tüm bilgilere ulaşması söz konusudur.

Plesk Panelde Hosting Paketinizin Kaynak Kullanım İstatistiklerini Görüntüleme

Plesk panel kullanan kişiler için ise yine panele erişim sağlanarak oturum açılmalı ve ardından istatistikler bölümünde yer alan kullanım bilgileri incelenmelidir.

2 panel için de gerekli olan bilgiler, panel girişi sonrasında hızlı bir şekilde görüntülenebilir. Bu bölümde hosting paketi satın alma ile birlikte limitli olarak sunulan tüm özelliklerin limitler dahilinde olup olmadığını ya da hangi özelliklerin limitlere dayandığını görüntüleyebilirsiniz.Hosting paketi satın alan müşterilerimiz, yetersiz kalan özellikler için hesabı üzerinden yükseltme taleplerinde bulunabilir. Yükseltme talepleri ile birlikte limitler artırılacak ve böylece sorunsuz bir şekilde sitelerin yayın yapması sağlanacaktır.