Hızlı bir şekilde cPanel WordPress kurulumu yaparak sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Hızlı WordPress kurulumu için bu yazıyı okumaya devam edin.

Artık WordPress sayesinde normal web sitesi açmak isteyenlerin sayısı oldukça azaldı. Çünkü insanlar, böylesine kullanışlı bir platform varken site oluşturmakla ve ayarlarını yapmakla uğraşmak istemiyorlar. Sizde yeni bir site açmak istiyorsanız, kesinlikle WordPress’i biraz araştırmalısınız.

Eğer yeni bir site açmak istiyorsanız ancak WordPress’i nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız, sakın bir yere ayrılmayın. Çünkü yazımızın devamında hızlı WordPress kurulumunun nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Böylece kolayca web sitenizi oluşturabilir ve istediğiniz gibi düzenleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Burada kafanızı daha fazla karıştırmayalım ve cPanel üzerinde WordPress’in kurulumuna birlikte göz atalım.

cPanel WordPress Kurulumu – Hızlı WordPress Kurulum

Hızlı bir şekilde WordPress kurulumu yapmak istiyorsanız, şu an tam olarak doğru yerdesiniz. cPanel üzerinden hızlı bir şekilde WordPress kurulumu yapabilmeniz mümkün. Bunun için sizlere anlatacağımız adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra isteğinize göre cPanel WordPress tema yükleme gibi işlemlerle sitenizi düzenleyebilirsiniz.

Hızlı WordPress Kurma cPanel

Hızlı WordPress kurulumu için ilk olarak Hostixo müşteri paneli üzerinden cPanel’e giriş yapın.

  • Ardından “SOFTWARE (YAZILIM)” başlığı altında bulunan Softaculous Apps Installer seçeneğine tıklayın.

  • Sonrasında sol üst kısımda bulunan arama kutucuğuna “WordPress” yazarak Enter tuşuna basın.

hostixo-bilgi-bankasi-cpanel-wordpress-kurulumu-2

  • Daha sonra açılan sayfada WordPress yazısının hemen altında bulunan ‘Install’ butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfada isteğinize göre sitenizin ayarlarını düzenleyin. Bu kısımda sitenizin domain adresini seçebilir, admin kullanıcı adını belirleyebilir, temasını seçebilir ve daha birçok ayarını yapabilirsiniz.

hostixo-bilgi-bankasi-cpanel-wordpress-kurulumu-3

  • Sitenizin ayarlarını yaptıktan sonra en altta bulunan ‘Install’ butonuna tıklayarak WordPress kurulumunu başlatabilirsiniz. Bu butona tıkladıktan bir süre sonra cPanel WordPress kurulumu tamamlanmış olacaktır. Daha sonra sitenizi istediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

hostixo-bilgi-bankasi-cpanel-wordpress-kurulumu-4