hostixo-sitepad-hazir-site-klonlama-islemi-nasil-yapilir

SitePad hazır site klonlama işlemi, cPanel üzerinden son derece kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Klonlama işlemini başlatabilmek için öncelikli olarak cPanel hesabınıza girmelisiniz. Söz konusu hesabınıza girebilmek için www.alanadiniz.com:2083 uzantısını kullanabilirsiniz. cPanel hesabınıza eriştikten sonra aşağıda anlatılan rehber anlatımı takip edebilirsiniz.

Rehber anlatımı takip ederek SitePad üzerinden site klonlama işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Peki, SitePad hazır site klonlama işlemi nasıl yapılır? Dilerseniz, cPanel kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını gelin en kapsamlı şekilde birlikte inceleyelim.

3 Pratik Adımda SitePad Hazır Site Klonlama İşlemi

hostixo-3-adimda-sitepad-klonlama-islemi

Hostixo ailesi olarak SitePad hazır site klonlama rehberini sizler için kapsamlı olarak hazırladık. Sizlerde, hazırladığımız bu rehber anlatımı takip edebilir ve web sitenizi sadece dakikalar içerisinde klonlayabilirsiniz. İşte, web sitesi klonlama işlemi için uygulayabileceğiniz o adımlar…

1.     cPanel SitePad Menüsüne Giriş Yapınız

hostixo-cpanel-hazir-site-menusune-giris-yapiniz

Web sitesi klonlama işlemini gerçekleştirebilmek için cPanel hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Hesabınıza girebilmek için yukarıda bahsettiğimiz uzantıyı kullanabilirsiniz. cPanel hesabınıza girdikten hemen sonra “Yazılım” menüsünü bulunuz ve “Hazır Site” simgesine tıklayınız.

2.     Klonlamak İstediğiniz Web Sitesini Seçin

hostixo-klonlamak-istediginiz-web-sitesini-seciniz

Hazır site seçeneğine tıkladıktan sonra SitePad arayüzüne yönlendirileceksiniz. Yönlendirme işleminin tamamlanmasıyla birlikte klonlamasını istediğiniz web sitesini seçiniz ve üzerine tıklayarak “Klonlama”işaretine tıklayınız.

3.     SitePad Hazır Site Klonlama İşlemini Tamamlayınız

hostixo-sitepad-hazir-site-klonlama-islemini-tamamlayiniz

Klonlama işaretini tıkladıktan sonra yukarıda bulunan görselde ki gibi bir menü karşınıza gelecektir. Bu menü içerisinde yer alan tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz ve web sitenizin dilini seçiniz. Söz konusu doldurma işlemlerini tamamladıktan sonra “Save” butonuna basınız ve klonlama işlemini tamamlayınız.

SitePad hazır site klonlama işlemi nasıl yapılır sorusunu sizler için ayrıntılı olarak yanıtladık. Sizlerde, hazırladığımız bu rehberi inceleyebilir ve klonlama işlemi hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.

SitePad hazır site klonlama işleminin yanı sıra Hostixo bilgi bankası sitemizi ziyaret edebilir ve önceden hazırladığımız rehber içeriklere göz atabilirsiniz. Ayrıca, bu içeriklerde yer alan adımları dikkatle uygulayabilir ve meydana gelen sorunları yine kolaylıkla çözebilirsiniz.