Plesk Panel ile HTTP’den HTTPS’e Yönlendirme işlemi için ilk olarak ücretsiz SSL sertifikasının ücretsiz olarak nasıl kurulduğundan bahsedeceğiz. Ardından Plesk Panel ile HTTP’den HTTPS’e yönlendirmenin nasıl yapıldığını göstereceğiz.

1)Müşteri panelinize giriş yaptıktan sonra ” Hizmetlerim ” butonuna tıklamanız gerekiyor.

2) Plesk hesabına giriş yapacağınız hizmetinize tıklayın.

3) Sayfanın alt kısmında yer alan ”Plesk’e Giriş Yap” butonuna tıklayınız:

Giriş yaptıktan sonra ilk önce barındırma ayarlarının yapılması gerekiyor.

Web sitenizde yeşil kilit işaretinin görünmesi için sitenizde bulunan bütün içeriklerin https:// üzerinden çağırılması zorunludur. Bu işlemi yapabilmeniz için ise aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

4) Web Siteleri ve Alan Adları sayfasında yer alan ”Barındırma Ayarları” bölümüne tıklayınız.

5) Barındırma ayarları sayfasında yer alan zorunlu alanları (kırmızı yıldızla işaretli olan yerler) eksiksiz bir şekilde doldurup ”SSL/TLS destekli ve HTTP’den HTTPS’ye sabit SEO güvenli 301 yeniden yönlendirmesi ” kutucuklarını işaretleyerek  ” Uygulayın ” butonuna tıklayınız.

6) Barındırma ayarlarını uyguladıktan sonra plesk panelden ” SSL/TLS Sertifikaları ” bölümüne giriş yapınız.

7) SSL/TLS sertifikası başlıklı sayfanın en altına inerek ”Giriş düzeyi koruması” başlıklı kutucuğun altında yer alan ”Ücretsiz Olarak Alın” butonuna tıklayınız.

8) Karşınıza gelecek olan ekranda belirttiğimiz gibi kutucukları işaretleyerek ”Ücretsiz Olarak Alın” butonuna tıklayarak sertifikanızın kurulumunu tamamlayabilirsiniz.