hostixo-cyberpanel-yedek-alma-islemi-nasil-yapilir

CyberPanel yedek alma işlemi ile ilgili merak edilen tüm soruları sizler için yanıtlıyoruz. Bilindiği üzere yedek alma işlemi, teknik olarak oldukça kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sizlerde, hazırladığımız rehber niyetindeki bu yazımızı okuyabilir ve yedek alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

CyberPanel üzerinden yedek alma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak hesabınıza giriş yapmalı ve hemen ardından aşağıda bulunan anlatımı takip etmelisiniz. Peki, CyberPanel yedek alma işlemi nasıl yapılır? İşte, bu konuda merak ettiğiniz tüm detayları sizler inceliyoruz.

Sadece 2 Adımda CyberPanel Yedek Alma İşlemi

hostixo-sadece-2-adimda-yedek-alma

CyberPanel yedek alma işlemi hakkında fikir sahibi olabilmek için bu yazımızı inceleyebilirsiniz. İşte, adım adım CyberPanel üzerinden yedek alma işlemi…

1.     Yedek Oluştur Seçeneğine Basınız

hostixo-yedek-olustur-butonuna-basiniz

Yedek alma işlemine başlayabilmek için öncelikli olarak CyberPanel hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüdeki “Yedek (Backup)”seçeneğine basınız ve hemen ardından açılan menüde “Yedek Oluştur” sekmesine giriş yapınız.

2.     CyberPanel Yedek Alma İşlemi

hostixo-cyberpanel-yedek-alma-islemi

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra karşınıza alan adı seçimiyle ilgili bir ekran gelecektir. Bu ekran da yedek alınacak olan alan adını seçmeli ve hemen ardından “Yedek Oluştur (Create Backup)” butonuna basmalısınız. Söz konusu butona bastıktan sonra yedekleme süreci başlayacaktır. Bu süre, yedeklenen verinin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.

Web Sitesinin Yedeğini Neden Almalıyım?

hostixo-web-sitesinin-yedegini-neden-almaliyim

Tema ya da web sitesi üzerinde yapacağınız teknik bir müdahale sebebiyle tüm verileriniz silinebilir. Bu tür bir durum ile karşılaşmamak için mutlaka yedek almalı ve olası problemlerin önüne geçmelisiniz. Alacağınız yedek sayesinde aynı zamanda meydana gelecek kesintileri bertaraf edebilir ve ziyaretçi kaybının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca, yedek alma sürecinin düzeli olarak yapılması da tavsiye edilmektedir.

CyberPanel yedek alma işlemi nasıl yapılır sorusunu, sizler için yukarıda yanıtladık. Sizlerde, Hostixo ailesi olarak hazırladığımız ayrıntılı rehber içeriğini okuyabilir ve yedek alma süreci hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz. Ayrıca, neden yedek almalıyım bölümünü okuyabilir ve yedek alma sürecinin önemi hakkında detaylı fikirler edinebilirsiniz.