Cyberpanel PHP sürümüyle ilgili olarak pek çok süreci ve farklı yaklaşımı online olarak ön plana çıkarabilir ve güncel yaklaşımlarla karşınıza çıkacak ara yüzleri inceleyebilirsiniz.

Cyberpanel PHP Sürümü Değiştirme işlemlerinde ücretsiz web hosting kontrol panellerini kolayca kullanabilirsiniz. Üzerinde Openlitespeed ile gelişi, kurulumun basit olması ve panelin sade olması da tercih edilme nedenlerinden oluyor genellikle.

Cyberpanel kurulum işlemlerini daha önce yazdığımız Cyberpanel Kurulum adlı sayfadan okuyabilirsiniz. Cyberpanel aynı zamanda PHP Selector ile birden fazla PHP sürümü de kullanmamızı sağlıyor. Bir web sitesinde PHP 5.6 kullanırken farklı bir domainde de PHP 7.2 kullanma şansımız var. Bunu yaparak da hızlıca söz konusu kurulumu yapabilir ve sürümü değiştirebiliriz. 

CyberPanel PHP sürümü nasıl değiştirilir?

  • İşlem1: https://ipadresiniz:8090 adresi üzerinden CyberPanel Web Hosting panelinize admin kullanıcısı ile giriş yapın. Sol taraftaki menüden “Websites” ve “List Websites” linklerine tıklayın.
  • İşlem2: Bu sayfada işlem yapacağınız Web sitesini bulup, sağındaki “Manage” linkine tıklayın.
  • İşlem3: Yeni açılan sayfada “CONFIGURATIONS” tabında Change PHP butonuna tıklayalım.
  • İşlem4: Açılan Select PHP kutusundan da PHP versiyonumuzu seçelim ve “Change PHP” butonuna tıklayalım.
  • İşlem5: “PHP successfully changed for:domain.com” ibaresi ile beraber PHP sürümümüz değişmiş olacaktır.

Bunu yaparak kolayca söz konusu değişimi sağlayabilirsiniz. Bu konularda aklınıza takılan sorular olursa bilgi bankamız üzerindeki detaylardan da faydalanabilirsiniz. Diğer bütün seçenekler için daha fazla zaman kaybetmeyin ve bizimle iletişime geçin.