Cyberpanel için MX kaydı ekleme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı için sizlere detaylı bir anlatım yapmak istiyoruz. Aslında işlem olarak oldukça kolay görünse de pek çok arkadaşımız ilk defa yaptığı zaman biraz karışıklık olabiliyor. Bu yüzden de olabildiğince açık ve sade bir anlatım yapmak istiyoruz.

Mail alışverişlerinizi düzenlemeniz açısından DNS değerleri ile düzenlenen MX kayıtları için öncelikle mevcut kayda müdahele etmeniz gerekebilir. Bu yüzden de yapmanız gereken (en azından bu tarz bir hususta) CyberPanel üzerinden MX kaydı nasıl eklenir ya da düzenlenir gibi soruların cevabına göz atmanız gerekir. Aşağıda bu konuda detaylı ve yalın bir anlatım yapıyoruz.

CyberPanel MX Kaydı ekleme nasıl yapılır?

Aslında süreç bu şekilde halledilebiliyor. Size fikir vermesi açısından bir görsel ile desteklemek istiyoruz.

Öncelikle süreci aşama aşama anlatalım.

  • İşlem1: Öncelikle MX kaydı eklemek istediğiniz ya da düzenleme yapacağınız sitenin CyberPanel’ine giriş yapın.
  • İşlem2: Ardından menü üzerinde yer alan DNS seçeneğine tıklayın ve karşınıza çıkan Kayıt ekle/sil seçeneğini tıklayın.
  • İşlem3: Üst tabloda bulunan DNS kayıt çeşitlerine gelin ve MX seçeneğini seçin.
  • İşlem4: Mevcut MX kaydınızı düzenleyecekseniz buradan işlem yapabilir ve mevcut kayıt üzerine düzenleme yapabilirsiniz.
  • İşlem5: Ardından ekleme alanına gelin ve MX kaydı için gerekli değeri girerek işlemi tamamlayın.

Bu şekilde gerekli çalışmaları yapabilir ve aklınızdaki düzenlemeyi de hemen organize edebilirsiniz.

CyberPanel düzenleme işlemleri hakkında

Bu işlemlerle ilgili aklınıza takılan konuları sitemiz üzerindeki bilgi bankası bölümünden görebilirsiniz. Ayrıca ekstra bilgiye ihtiyacınız olursa bize de ulaşabilirsiniz. Müşterilerimize bu süreçle ilgili hızlı bir cevap sağlamak için sürekli yeni içerikler oluşturuyor ve güncel bilgilerimizi de bu noktada ön plana çıkarıyoruz.