hostixo-adim-adim-cyberpanel-ftp-hesabi-olusturma

CyberPanel FTP hesabı oluşturma işlemi nasıl yapılır sorusunu sizler için ayrıntılı olarak yanıtlıyoruz. Sizlerde, birazdan okuyacağınız adımları uygulayabilir ve FTP hesabınızı son derece kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. FTP hesabınızı oluşturabilmek için öncelikli olarak CyberPanel giriş bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir.

Söz konusu bilgilere sahip olan kullanıcılar, hesaplarına giriş yaparak aşağıda anlatılan adımları uygulayabilir. Peki CyberPanel FTP hesabı oluşturma işlemi nasıl yapılır? İşte, bilmeniz gereken tüm yönleriyle FTP hesabı oluşturma işlemi…

CyberPanel FTP Hesabı Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? | 2021

hostixo-cyberpanel-ftp-olusturma-islemi-nasil-yapilir

Hostixo ailesi olarak CyberPanel FTP hesabı oluşturma işlemini sizler için anlatıyoruz. Dilerseniz, FTP hesabı oluşturabilmek için izleyeceğiniz yol haritasını gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

1.     CyberPanel Hesabınıza Giriş Yapınız

hostixo-cyberpanel-hesabiniza-giris-yapiniz

FTP Hesabı oluşturabilmek için öncelikli olarak CyberPanel hesabınıza girmeniz gerekmektedir. CyberPanel hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın hemen sol tarafında bulunan “FTP Hesabı Oluştur” butonuna basınız.

2.     FTP Hesabı İçin Alan Adı Seçiniz

hostixo-ftp-icin-alan-adi-seciniz

FTP Hesabı oluştur butonuna bastıktan sonra alan adı seçim sayfası ekrana gelecektir. Söz konusu seçim sayfasında FTP hesabınızı oluşturmak istediğiniz alan adınızı seçiniz.

3.     CyberPanel FTP Hesabı Oluşturma: Kişisel Bilgilerinizi Ekrana Giriniz

hostixo-kisisel-bilgilerinizi-ekrana-giriniz

Alan adı seçimini başarıyla gerçekleştirdikten sonra kullanıcı adınızı ve kullanmak istediğiniz şifreyi ekrana giriniz ve unutmamak için bu bilgileri not alınız. Ardından “FTP Oluştur” butonuna basarak işlemi tamamlayınız.

FTP Hesabı Nedir, Ne İşe Yarar?

hostixo-ftp-hesabi-nedir-ne-ise-yarar

FTP hesabı bilinen bir diğer adıyla dosya transfer protokolü hesabı, herhangi bir FTP sunucusuna bağlanarak bilgisayarlar arası dosya transferi yapabileceğiniz özel bir sistemdir. Kullanıcılar, bu özel sistemde hesap oluşturarak aşağıda yer alan işlemleri kolaylıkla yapabilmektedir.

  • Kullanıcılar, FTP sunucusu üzerinden bir başka sunucuya kolaylıkla dosya gönderebilir ve bu dosyayı da indirebilir.
  • Kullanıcılar, yine tek bir tıklama ile var olan dosyaları düzenleyebilir.
  • Kullanıcılar, FTP hesaplarını kullanarak dosya isimlerini kolaylıkla değiştirebilir.

CyberPanel FTP hesabı oluşturma işlemini sizler için yukarıda kapsamlı olarak anlattık. Sizlerde anlattığımız bu adımları uygulayabilir ve sadece 3 adımda FTP hesabınızı oluşturabilirsiniz.