hostixo-cyberpanel-e-posta-hesabi-acma-islemi

CyberPanel e-posta hesabı açma işlemi, teknik olarak oldukça kolaydır. Sizlerde, sadece birkaç adımda CyberPanel hesabınızda e-posta oluşturabilir ve oluşturduğunuz bu e-postayı da hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. E-posta hesabı oluşturabilmek için öncelikli olarak CyberPanel hesabınıza girmeniz gerekmektedir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra gerekli ayarlamaları yapmalı ve e-posta hesabınızı oluşturmalısınız. Peki, CyberPanel e-posta hesabı açma işlemi nasıl yapılır? Dilerseniz, merak edilen bu sorunun yanıtını gelin görsel desteği ile birlikte inceleyelim.

2 Adımda CyberPanel E-Posta Hesabı Açma

hostixo-2-adimda-cyberpanel-e-posta-hesabi-acma-islemi

CyberPanel e-posta hesabı açma işlemi için aşağıda anlatılan adımları takip edebilir ve dikkatle bu adımları uygulayarak CyberPaneliniz de mail hesabınızı oluşturabilirsiniz. İşte, adım adım CyberPanel e-posta hesabı oluşturma işlemi…

1.     CyberPanel Hesabınıza Giriş Yapınız

hostixo-cyberpanel-hesabiniza-giris-yapiniz-2

E-Posta hesabı oluşturmak için öncelikli olarak CyberPanel hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Hesabınıza giriş yapıktan sonra ekranın hemen sol tarafında bulunan menü deki “E-Posta (E-Mail)”seçeneğine tıklayınız. Hemen ardından açılan menü de “E-Posta Hesabı Oluştur (Create Email)”butonuna basınız.

2.     Alan Adı Seçimini Yapınız

hostixo-alan-adi-secimi-yapiniz

E-posta oluştur seçeneğine tıkladıktan sonra alan adı seçim ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranda öncelikli olarak e-posta hesabı oluşturacağınız alan adını seçiniz. Alan adı seçme işlemini gerçekleştirdikten sonra e-posta hesabı oluşturma işlemine devam ediniz.

Ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi ekrana giriniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi ekrana girdikten sonra “E-Posta Oluştur” butonuna basınız. Ayrıca, şifre oluşturma işlemi için “Generete” butonuna da basabilirsiniz.

Bu adımları uyguladıktan sonra e-posta hesabınız oluşturulacaktır. Bu hesabı dilerseniz gündelik işlerinizde dilerseniz de sadece web sitenizde yer alan işlerde kullanabilirsiniz. Bu bilgilere ek olarak yine aynı menü de bulunan “E-Posta Hesabı Sil” seçeneğini seçebilir ve oluşturduğunuz mail adreslerinizi de kolaylıkla silebilirsiniz.

CyberPanel e-posta hesabı açma işlemini sizler için ayrıntılı olarak inceledik. Sizlerde, resimlerle anlatılan bu adımları takip edebilir ve e-posta hesabınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yine aynı menüde bulunan seçeneklerden mail şifrenizi değiştirebilirsiniz. Teknik olarak aynı zamanda bu menü içerisinde maillerinize erişebilir, okuyabilir, mail gönderimi yapabilir, maillerinizi silebilir ve gelen maillerinizi de arşivleyebilirsiniz.