Cpanel üzerinden admin panel şifresini sıfırlamaya pek çok kişinin ihtiyacı oluyor. Özellikle bir şekilde panele giremediğimiz zaman çareyi doğrudan Cpanel şifre sıfırlama yöntemleriyle buluyoruz. Yapmanız gereken işlemleri sırasıyla anlatıyoruz.

Öncelikle SSH üzerinden komut çalıştırmanız gerekiyor.

Cyberpanel kullanıyor iseniz sunucunuzda unuttuğunuz admin şifresini sıfırlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki komutu ssh üzerinden yürütmeniz yeterlidir;

python /usr/local/CyberCP/plogical/adminPass.py --password yeniadminşifresi

Not: yeniadminşifresi kısmına yeni admin şifrenizi yazarak komutu uygulayınız.Bu sayede otomatik olarak sıfırlamış ve yeni şifreyi koymuş olacaksınız. Bu konuda yapmanız gereken tek işlem yukarıda yer alan kodu kullanmanız olacak.

Bununla birlikte Cpanel üzerinden pek çok işlemi yapabilirsiniz. Özellikle panel şifresi ve admin şifresi sıfırlama gibi işlemler için yapmanız gereken yöntemleri tek tek sizlere anlatmak istiyoruz. Sitemizin blogu üzerinde bu tarz konularda çok farklı işlemler bulunuyor. Control Panel olarak adlandırabileceğimiz CPanel üzerinden pek çok işlemi siteye sunabilir ve ön plana çıkarmaya çalışabilirsiniz.

Cpanel kullanarak admin şifresi sıfırlamak

Şifre sıfırmak için en kolay yöntemlerden birisi de bu işlemdir. SSH üzerinden şifre sıfırlama yöntemlerine bakmanız için tek bir tıklama yeterli olacaktır. Online olarak kolay ve hızlı bir kullanımla bütün bu yeni çalışmaları ortaya çıkarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Hiç zaman kaybetmeyin ve çalışmaları da kolayca bu seçenekler üzerinden kullanmaya başlayın.

Oldukça popüler olan cPanel uygulaması, lisans gerektiren bir programdır. Kolay kurulumu ve kullanımı ile rakipleri olan Plesk, DirectAdmin, Vdeck gibi yönetim panellerinin açık ara önündedir. Güncellenmesi rahat olduğu için ilerleyen süreçlerde herhangi bir sorunun çıkmasına fırsat vermez. Ayrıca Linux işletim sistemiyle en iyi uyumu yakalar. Yapmak istediğiniz işlemler için tekrar aşağıdaki kodu sunmak istiyoruz.

 

SSH üzerinden aşağıdaki komutu kullanmanız yeterli olacaktır;

python /usr/local/CyberCP/plogical/adminPass.py --password yeniadminşifresi