cPanel PHP versiyonu değiştirme işlemi aslında oldukça basit bir işlem. Yazımızdaki adımlarla hızlıca mevcut PHP versiyonunu değiştirebilirsiniz.

Sizin de bileceğiniz üzere web site sahipleri genel olarak cPanel web hosting kontrol panelini tercih ediyorlar. Çünkü oldukça kullanışlı olan bu panel sayesinde birçok işlem kolayca yapılabiliyor. Böylece web sitenizi çok daha kolay kontrol edebiliyorsunuz.

İşte yazımızdaki PHP sürümü değiştirme işlemi de yine cPanel üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Üstelik bu işlemin oldukça kolay şekil yapıldığını söylememiz pek yanlış olmaz. Bizde bu yüzden yazımızda cPanel üzerinden PHP sürümü değiştirme işleminden bahsetmeye çalışacağız. Böylece PHP versiyonu değiştirme işlemini rahat bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Adım Adım cPanel PHP Versiyonu Değiştirme

cPanel PHP versiyonu güncelleme işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yazımızın devamında resimli anlatım bulabilirsiniz. Bu anlatımdan faydalanarak cPanel üzerinden PHP versiyonu değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

cPanel PHP Sürümü Değiştirme Resimli Anlatım

  • PHP sürümünü değiştirmek için ilk olarak Hostixo müşteri paneline giriş yaparak cPanel kontrol paneline giriş yapın.
  • Ardından karşınıza çıkan ekranda “YAZILIM (SOFTWARE)” kısmına gelin ve bu kısımda bulunan ‘Select PHP Version’ seçeneğine tıklayın.

hostixo-bilgi-bankasi-cpanel-php-versiyonu-degistirme-1

  • Sonrasında açılan sayfada yanında açılır menü bulunan “Current PHP Version” diye bir yazı göreceksiniz. Bu yazının yanındaki açılır menüye tıkladığınızda karşınıza birçok PHP sürümü çıkacaktır. Buradan istediğiniz PHP sürümünü seçtikten sonra ‘Set as current’ butonuna tıklayabilirsiniz.

hostixo-bilgi-bankasi-cpanel-php-versiyonu-degistirme-2

Tüm bu adımlardan sonra cPanel PHP versiyonu değiştirme işleminiz tamamlanmış olacaktır. cPanel PHP sürümü güncelleme işlemi basitçe bu şekilde yapılabiliyor.