JetBackup eklentisi sayesinde cPanel üzerinden istediğiniz dosyayı seçerek hızlı dosya geri yükleme yapabilirsiniz. Eğer bu işlemi nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Bir sitedeki verileri yedeklemek her açıdan çok önemli. Çünkü sitenin verileri yedeklenmediğinde her an veri kayıplarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda kaybettiğiniz verileri bir daha geri getiremeyebilirsiniz. İşte bunun sonucunda da web sitenizi baştan düzenlemeniz bile gerekebilir.

Sitenizi yedeklemek ve yedekten geri yüklemek için JetBackup eklentisini tercih edebilirsiniz. cPanel üzerinden JetBackup eklentisi sayesinde istediğiniz yedekleme dosyasını hızlıca geri yükleyebilirsiniz. JetBackup ile parça parça geri yükleme işleminin nasıl yapılacağını sizlere yazımızın devamında anlatmaya çalışacağız.

JetBackup 5 ile cPanel Üzerinden Dosya Geri Yükleme

JetBackup üzerinden parça parça dosya geri yükleme işlemi çok karışık bir işlem değil. Bu işlemi aşağıdaki adımlarla hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda anlatacağımız adımlar, JetBackup 5 sürümü için geçerlidir.

Adım Adım JetBackup 5 Dosya Geri Yükleme (Resimli Anlatım)

  • Bu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak cPanel’e giriş yaparak ‘JetBackup 5’ seçeneğine tıklayın.

hostixo-bilgi-bankasi-dosya-geri-yukleme-jetbackup-5-cpanel

  • Ardından açılan kısımda ‘Home Directory’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

hostixo-bilgi-bankasi-dosya-geri-yukleme-jetbackup-5-adim-1

  • Sonrasında açılan ekranda geri yükleme yapacağınız yedekleme sürümüne tıklamalısınız.

hostixo-bilgi-bankasi-dosya-geri-yukleme-jetbackup-5-adim-2

  • Geri yükleme yapacağınız yedeklemeye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ‘Change Files Selection’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

hostixo-bilgi-bankasi-dosya-geri-yukleme-jetbackup-5-adim-3

  • Ardından açılan pencerede geri yüklemek istediğiniz dosyaları dikkatlice şekilde seçtikten sonra ‘Select Files’ butonuna tıklayabilirsiniz.

hostixo-bilgi-bankasi-dosya-geri-yukleme-jetbackup-5-adim-4

  • Sonrasında isteğinize göre aşağıdaki ‘Download’ butonuna tıklayarak seçtiğiniz yedekleme dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

hostixo-bilgi-bankasi-dosya-geri-yukleme-indirme-jetbackup-5-adim-5

  • Seçtiğiniz dosyaları geri yüklemek için ise yine aşağıda bulunan ‘Restore’ butonuna tıklayabilirsiniz.

hostixo-bilgi-bankasi-dosya-geri-yukleme-jetbackup-5-adim-6

  • Son olarak açılan pencerede ‘Restore Selected Items’ butonuna tıklayarak dosya geri yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

hostixo-bilgi-bankasi-dosya-geri-yukleme-jetbackup-5-adim-7

İşlem problemsiz şekilde tamamlandığında seçtiğiniz dosyalar geri yüklenmiş olacaktır. JetBackup 5 üzerinden daha önce aldığınız yedeklemeyi bu şekilde parça parça geri yükleyebilirsiniz.