Addon domain olarak adlandırılan ek alan adı ek alan adı ekleme işlemlerini aşağıda yer alan adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.

Ek Alan Adı Nedir?

Ek alan, bir domaine bağı şekilde açmış olduğunuz hosting paketinizde farklı domainleri de barındırmak adına kullanılmasıdır. Bu sayede hosting paketindeki limitler dahilinde birden fazla domain aynı sunucuyu kullanabilmektedir. Hosting alanınızda tüm web sitelerin dosyalarına erişim sağlayarak kontrolleri yapabilirsiniz.

DirectAdmin Panel ile Ek (Addon) Domain Ekleme

  1. Panelde oturum açma

Öncelikli olarak müşteri paneline hesap bilgileriniz ile giriş yapın.

  1. Hizmetlere Erişin

Sistemde oturum açtıktan sonra hizmetler bölümünden hizmet listesini seçin.

  1. Hosting Seçimi

Bu aşamada ise hangi hosting için işlem yapmak istiyorsanız ekranda yer alan yönet butonuna tıklayın.

  1. Alan adı ayarlamaları 

Açılacak olan sayfada alan adları yönetimi menüsünden ek alan sekmesine tıklayarak bu bölüme geçiş yapabilirsiniz. Alan adı bölümüne istediğiniz yeni alan adını yazıp sonra aynı alan adınını kök dizin kısmına yazarak alan adınını ekleyebilirsiniz.

Yukarıda belirlediğimiz alan adı ekleme adımlarını düzgün yaptığınızda kısa süre sonra addon alan adınız aktif olup yayınlanmaya hazır olacaktır. İlgili işlemlerde Hostixo panel girişi üzerinden adım adım giderek eklemeleri yapabilirsiniz.

Son olarak yukarıda görselde de görüleceği üzere etki alanı olarak domain ve domaine bağlı bilgilerin girilmesi yeterli olacaktır.Bu işlemler sonrasında alan adınız aktif olan hosting paketinizden yayınlanmaya başlayacaktır.