DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme işlemi ile A, CNAME, TXT, MX, NS kayıtlarını girebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak DirectAdmin paneli üzerinden oldukça kolaydır. Görseller ile anlatacağımız adımları takip etmeniz halinde işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Öncelikle Hostixo hesabınıza giriş yaparak Hizmetler bölümüne girşi yapıyoruz.

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme Güncelleme 1
DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme Güncelleme 1

Hizmetlerinizin listelendiği ekranda Hosting hesabınızı tıklayarak detay ekranına ulaşalım.

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme Güncelleme 2
DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme Güncelleme 2

Karşımızdaki ekranda hosting paketimize dair bilgilerimizi görebiliyoruz. Alt bölümde yer alan Kontrol Paneline Giriş Yap butonu ile DirectAdmin Mx kaydı ekleme işlemimize devam edelim.

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme  3
DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 3

Müşteri panelimiz içerisinde yer alan Hesap Yönetimi bölümünde bulunan DNS Yönetimi kısmı içerisinde diğer işlemlerimizi devam ettireceğiz.

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 4
DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 4

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme Güncelleme

DirectAdmin DNS kaydı ekleme işlemi için karşımıza çıkan ekranda Kayıt Ekle Butonuna basarak işlemimize devam ediyoruz.

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 5
DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 5

Kayıt Ekle bölümünde DNS kaydı ekleme ile alakalı bölümlerden gereken işlemleri yapmamız gerekiyor. Ekleyebileceğimiz türler arasında A, CNAME, TXT, MX, NS türleri bulunmaktadır. Ad olarak DNS kaydı ile alakalı bir tanımlama ismi verebilirsiniz. TTL değerinin değiştirilmemesi gereklidir. Değer kısmına ilgili adresi yazarak kaydı ekleyebiliriz.

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 6
DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 6

İşlemlerin sonunda Ekle butonu ile kayıt işlemini tamamlıyoruz. Tamamladığınız kaydı düzenlemek için ilgili kaydın satırında bulunan kalem simgesine tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

DirectAdmin MX Kaydı Ekleme Güncelleme

MX Kaydı girmek veya mevcut MX kayıtlarını düzenlemek isterseniz yine aynı ekranda yer alan Mx Kaydı Düzenle bölümünden işleminizi yapabilirsiniz.

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 7
DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 7

Kayıt Ekle bölümünden yeni bir MX kaydı girebilirsiniz. Girişi yapılmış MX kayıtlarını düzenlemek için ilgili kaydın satırında bulunan kalem simgesine tıklayarak düzenleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 8
DirectAdmin Dns Kaydı Ekleme 8