Cyberpanel nameserver oluşturma işlemleri için bu yazımızda yer alan yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu sayede kolayca kurulum işlemlerini yapabilirsiniz. Aşağıda madde madde anlattığımız yöntemleri deneyerek sırasıyla çözümlere ulaşabilirsiniz. Olabildiğince sade ve açık bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz.

Cyberpanel nameserver oluşturma

Cyberpanel website eklemek için öncelikle menüden, “Websites” altında bulunan “Create Website” butonuna tıklayın.
Select Package: Default
Select Owner: admin
Domain Name: Web site adresinizi başında www olmadan yazın.
Email: E-posta adresiniz.
Select PHP: PHP versiyonunu seçin.
“SSL”, “DKIM Support”, “Create Mail Domain” işaretleyin ve “Create Website” butonuna basarak web sitenizi oluşturun.

Şimdi alan adı sağlayıcınıza giderek, ad sunucularını değiştirmeniz gerekiyor. Genel olarak alan adı sunucularından alacağınız alan adları aynı panele sahip olacaktır. Hesabınıza giriş yaparak, “Ad sunucuları” alanını “ns1.siteadresiniz.com”, “ns2.siteadresiniz.com” şeklinde değiştirin. Yapılan bu değişiklik 24 saat sürebileceğini unutmayın. Daha sonra, “Ana bilgisayar adları” butonuna tıklayın.  “Ekle” butonuna basarak “Ana bilgisayar adı” alanına “ns1” yazın. “IP adresi” alanına sunucunuzun ip adresini yazın ve “Kaydet” butonuna basın. Aynı işlemi “ns2” için de yapın. IP adresi olarak yine sunucunuzun IP adresini yazın. İki kaydın da, aynı sunucu IP adresine işaret etmesi, herhangi bir sorun yaratmaz.

Ad Sunucuları Ekleme

Bu şekilde yaparak NS değiştirme ve oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken yegane işlemleri bu sistematikle ön plana çıkarabiliriz. Bu konuda zaman kaybetmeyin ve online olarak ön plana çıkarılan bütün yeni çalışmaları takip etin. Sitemiz üzerinde sizin için detaylı ve etkili bir duyuru yapıyor ve çözümleri de aynı şekilde karşınıza çıkarıyoruz.

Cpanel üzerinde işlem yapmak ve Cyberpanel üzerinden nameserver oluşturmak için süreç bu kadar hızlı ilerliyor.