Hostixo sunucuları üzerinden aldığınız barınma hizmetlerinde, bayi hosting NS kayıtlarını düzenleme imkanı bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde, yeni kullanıcılara ya da hizmet verdiğiniz diğer kişilere, farklı NS isimleri üzerinden destek sağlayabilirsiniz. Sitenizin NS adreslerinde farklı isimler görüntülenmesini istediğinizde de yine bu yönde bir tercih yapabilirsiniz.

Hosting NS kayıtlarını düzenleme

Bayi hosting NS kayıtlarını düzenleme işlemlerinde aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1.Panele giriş yapma

Öncelikle Hostixo müşteri girişi üzerinden giriş yapın.

2. Hizmet seçimi

Hizmetler bölümünden hosting seçeneğini seçin.

3. Hosting seçimi

Karşınıza çıkacak seçeneklerde hangi bayi hosting ile ilgili işlem yapmak istiyorsanız onu seçin.

4. Kontrol paneline giriş yapın.

Açılacak sayfada yer alan kontrol paneline giriş yap bağlantısını tıklayarak giriş yapın.

5. NS değiştirme

Açılacak kontrol panelinde Server Manager menüsü altında yer alan Name Servers seçeneğini seçin.

6. Yeni NS’leri girme

Karşınıza çıkacak yeni ekranda, girmek istediğiniz NS bilgilerine göre giriş yaparak sağ alt köşede yer alan save seçeneğine tıklayın.

Bu işlemleri tamamlamanızın ardından domainlerin NS bilgilerini de değiştirerek yaptığınız değişiklikleri aynı şekilde orada uygulamanız gerekmektedir. Böylece tam bir yönlendirme yaparak, NS üzerinden sitenin yayın yapmasını sağlayabilirsiniz.

Yapılan NS değişiklikleri ve domain üzerinden yapılacak yeniden yönlendirmelerde hemen yönlendirmeler aktif olmayacaktır. Bu nedenle yapılacak kontroller ve sorgulamalarla geçişin tam olarak gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmeli ve bu süre içerisinde de sitelerde herhangi bir işlem gerçekleştirilmemelidir.