Domain transfer işlemleminin başlaması için aşağıda yer alan koşullara uymanız gerekmektedir;

1-)Transfer edilecek domainin yenileme süresine en az 15 gün kalmış, tescil (veya yenileme) süresi üzerinden de 60 gün geçmiş olması gerekmektedir.

2-)Daha önce kayıtlı olduğunuz firmaya herhangi bir borcunuzun olmaması gerekmektedir.

3-)Transfer işlemi yapılacak domainin “status” durumu “ACTIVE” ya da “OK” konumunda olası gerekiyor. Aksi halde transfer işleminiz başarısız olur.

4-)Domaine ait administrator e-mail (yetkili, yönetici e-posta) adresi aktif (ulaşılabilir, kullanılabilir) olması gerekmektedir.

5-) Domaine ait Auth-Code/EPP/Transfer Authorization Key (transfer yetkili) kodunu biliniyor ve temin edilebiliyor olunması gerekmektedir. “Auth-Code” bilgisi mevcut registrar firmasından temin edilmesi gereken özel bir transfer kodudur. Bu kodu çoğu firma üyelik panelinden de vermektedir. Eğer panelden temin edilemiyorsa, firma ile görüşülerek istenmesi gerekmektedir.

6-)Bir domainin Hostixo firmasına transfer edilebilmesi için domainin bitiş tarihinin geçmemiş olması gerekmektedir. Bu tarih geçtiyse eğer bağlı olduğu mevcut registrar firmasında tescil yenilemesi yapılmalıdır.

7-)Domain transfer işlemi ücretsiz olsa da, bu transfer sonucunda domain adınızın otomatik olarak 1 sene uzatılacağı için sizden domain yenileme ücreti talep edilmektedir.