429 Too Many Requests hatasını alıyorsanız, bu hatanın ne anlama geldiğini bilmeniz gerekiyor. Bu sayede olası sorunların da üstesinden hemen gelirsiniz. Bu hatanın anlamı şudur: istemci tarafından siteye yapılan isteklerle ilgilidir. Siteye yapacağınız her yeni işlem bir istek yaratıyor ve veritabanında da bu istekler ileniyor. Kullanıcıların yaptığı istekler yazılım tarafından belirlenen söz konusu limitten fazla ise bu mesajı alıyorsunuz. Yani sitenizin limiti aşılıyor ise bu konuda bir uyarı mesajı alırsınız.

429 Too Many Requests nedenleri nedir?

Sitenizde yapılan işlemler bazen çok fazla olabilir. İnternet sitesindeki işlemler özellikle bu tarz bir yapıda ön plana çıkarılıyor ve veritabanı ile bağlantılar kurularak çok daha farklı bir kullanım  açısına erişmiş oluyor. Bu konuda da yazılım tarafında yapılan işlemlerden hemen sonra mevcut ilemin kapatılması gerekiyor. Böylece sistem optimizasyonunu da sağlayabilirsiniz. Kapatılmayan bağlantılar gereksiz sistem kaynağı tüketecek ve yeni bağlantılar oluşturulmasını engelleyerek maksimum bağlantı hatası almanıza sebep olabilir.

429 Too Many Request çözümü nedir?

Bu hatayla ilgili yapılacak çalışmaların çözümü aslında sabittir. Çözümü yoktur. Bu çünkü bir problem değildir. Limitiniz vardır ve onu aşmışsınızdır. Bu yüzden sitenizin veri tabanı limitini yükselterek ya da sunucunuzla iletişime geçerek bu konuda destek alabilirsiniz. Bu internet sitesinin yazılımıyla ilgili bir hata mesajı olduğu için bu hatayı alan site ziyaretçileri, site sahiplerine bilgi vererek sorunun çözümünü bekleyebilir. Bu hatayı ziyaretçiler göreceği için doğrudan site sahibine erimiş olacaktır.

Güncel olarak ön plana çıkarılan bu bilgileri kullanarak siteyle ilgili sorunları hızılca çözümleyebilirsiniz. Bizim önerimiz bu konuda organize edilen çalışmaların tamamını kendinize göre bir sistemle ilerletmeniz olacaktır. Çok daha etkili ve çok daha farklı bir yapıda incelemeler yapabilirsiniz.