Verimerkezi

Alt Yapımız

image

Verimerkezi ve Donanım Alt Yapımız

Network Altyapımız

Hizmet sunduğumuz sunucularımız Dünyada kabul gören Veri Merkezi standartlarında en üst seviyelerden biri olan Tier 3+ standardına sahip Telehouse Istanbul Veri Merkezinde firmamıza ait şifreli kabinlerde barınmaktadır. Verimerkezimiz internet erişimini Carrier Neutral yapı sayesinde farklı servis sağlayıcılardan erişim sunmasından dolayı tam yedeklilik sunmaktadır. Ayrıca Türkiye Network Altyapı Platformu (TNAP) üzerinden 7 farklı servis sağlayıcı ile peering’i bulunmaktadır.
Verimerkezimiz bulunduğu lokasyonda Türk Telekom, Turk Telekom International, Superonline, Vodafone, TurkNet ve Telecom Italia'nın fiber altyapılarına doğrudan bağlanabilmektedir. Bağlantı, birebir yedekli ve toplam 1,6 Tbit/s kapasiteli gerçekleştirilmektedir.

Enerji Alt Yapısı

Verimerkezimizin güç kapasitesi 2,1 MW kullanılabilir , 1,6 MW yedek olmak üzere toplamda 3,7 MW’tır. Bire bir yedekli ve otomatik geçişli trafo sisteminin arkasında, şebeke gücünün kesildiği anlarda veri merkezine güç üretmek için hazır ve otomatik konumda bekleyen 3 adet 1.100 kVA’lık Caterpillar (CAT) dizel jeneratör bulunur.
Sunucu kabinlerine güç, yedekli “busbar” hattı ile sağlanmaktadır. Busbar hatları ile kablo-donanım kaosu önlenmiş olup, doğal afetlere karşı dayanıklılık sağlanmıştır. Busbar hattı sayesinde teknik sorunlara daha kolay müdahale edilebildiği gibi soğutma sistemi de daha performanslı bir şekilde çalışmaktadır.

Donanım Alt Yapımız

Verimerkezinde barındırdığımız sunucularımız %100 firmamızın sermayesine ait olmakla beraber Sunucu altyapımız fiziksel sunuculardan oluşmaktadır.Tüm donanım envanterimiz tamamiyle kurumsal ölçeklidir.Sunucularımızın yapısı yüksek performansı sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır. Sunucularımız %100 gerçek rackmount sunuculardır. Sunucularımız çift işlemcili Xeon E5 serisi ( minumum 40 core ) gibi güçlü işlemcilerden oluşmaktadır.
Sunucularımızda Kurumsal SSD yapısı kullanılarak daha yüksek hız ve performans amaç edinilmiştir. Ayrıca ECC Registered Ram kullanılmakta olup , süreklilik ve sorunsuz alt yapı oluşturulmaktadır. Alt yapımızda kesinlikle masaüstü (desktop) bilgisayar tarzında kullanım olmamaktadır.

Bilgi Almak Mı İstiyorsunuz ?

Yardıma İhtiyacınız mı var ?