PHP Sürümünü Değiştirme

Bazı uygulamalar ve yazılımlar daha üst php versiyonu veyahut daha alt sürüm php versiyonu isteyebilir. Bu gibi durumlarda sağlanan özel panel aracılığı ile php versiyonunuzu istediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca fopen veya hata gösterme gibi php uzantılarınıda kolayca açabilirsiniz.

Bu konuda yeterli bilgiye sahip değil iseniz makalemizi takip ederek php sürümünüzü kolayca değiştirebilirsiniz. Dilerseniz teknik destek talebi oluşturarak uzman ekibimiz tarafında da değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

Directadmin Hosting PHP Sürümünü Değiştirme

Limitsiz ve Ekonomik olarak sunduğumuz hosting paketlerinizde ayrıca linux bayi paketlerinde   php sürüm değiştirmek istediğinizde  Directadmin arayüzünden değiştirebilirsiniz. Bunun için Directadmin arayüzünden  Select PHP Version  sayfasına giderek işlem gerçekleştirebilirsiniz.Dilersenizde aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Müşteri Panelinize eposta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapınız:

2. Hizmetler >  İlgili Hizmete ait alana tıklıyoruz.

 

3 –  Sayfanın en altında yer alan  Panel’e Giriş Yap butonuna tıklayınız:

 

4  – Directadmin arayüzüne geçiş yaptıktan sonra Gelişmiş sekmesi altında yer alan PHP Versiyon Seçme butonuna tıklayınız :

5  –  Seçim kutusundan değiştirmek istediğiniz versiyonunu seçerek  ve Varsayılan olarak ayarla  butonuna tıklayınız. Böylece dilediğiniz php sürümü aktif olacaktır. :

Directadmin  PHP Sürümünü Değiştirme ve Fonksiyonların Güncellenmesi

Directadmin içerisinde bulunan PHP Sürümü Seçimi üzerinden  ioncube , gd , memcache, ioncube , json, fileinfo,  allow_url_fopen vb. fonksiyonları ve seçenekleri aktif edebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

PHP Uzantılarını yapılandırmak için

  • Directadmin üzerinden kontol paneline giriş yapınız, PHP Sürümü Seçimi (Select PHP Version) sayfasına gidiniz.

 

  • Kullanmak istediğiniz uzantıları seçebilir aynı zamanda devre dışı bırakmak istediklerinizi kaldırabilirsiniz. Değişiklikleri etkinleştirmek için Kaydet butonuna tıklayınız. Varsayılana Geri Dön butonuna tıklayarak varsayılan ayarlara dönebilirsiniz.

 

  • allow_url_fopen ve diğer ayarlarınızı görüntüleyebilmek için Switch To PHP Options butonuna tıklayınız.

 

  • Seçenek satırında bulunan On veya Off  butonlarını seçerek durumlarını değiştirebilirsiniz, Uygula ve sonrasında Kaydet adımlarını takip ederek değişiklikleri onaylayabilirsiniz.

 

Değişikliklerinizi kayıt ettiğinizde otomatik olarak devreye alınacaktır.