cPanel üzerinden domain yönlendirme işlemi ile bir alan adınızı veya dizininizi başka bir yere yönlendirebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için öncelikle Hostixo müşteri panelinize giriş yaparak cPanel’e erişim sağlıyoruz. Ardından işlem adımlarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

cPanel Üzerinden Domain Yönlendirme

cPanel üzerinde Etki Alanları bölümünde yer alan Yeniden Yönelndirmeler linkine tıklıyoruz.

cPanel Üzerinden Domain Yönlendirme 1
cPanel Üzerinden Domain Yönlendirme 1

Tip kısmından yönlendirme tipinizi seçiyorsunuz. Kalıcı olarak yönlendirmek için 301, geçici yönlendirme için 302 seçebilirsiniz. Ardından yönlendirilecek mülkün seçilmesi için bir altındaki seçim menüsünden yönlendirmek istediğiniz alan adı yad aalt alan adını seçebilirsiniz. Şuraya yeniden yönlendir seçeneği ile alan adını yönlendirmek istediğiniz adresi yazarak işleme devam ediyoruz. Son olarak yönlendirilecek domain adresinin hem www hem www olmayan halini yönlendirmek için “www ile ya da olmadan yeniden yönlendir” seçeneğini seçerek işlemi tamamlıyoruz. Ekle butonuna basarak işlemi kaydedin.

cPanel Üzerinden Domain Yönlendirme 2
cPanel Üzerinden Domain Yönlendirme 2

Ekleme işlemi tamamlandığında Yeniden yönlendirmeler sayfasına döneceksiniz. Bu sayfanın en altında mevcut eklenmiş yeniden yönlendirilmiş adresler yer alacaktır.

cPanel Üzerinden Domain Yönlendirme 3
cPanel Üzerinden Domain Yönlendirme 3