1.Sahip olduğunuz domain, transfer şartlarına uyuyor ise, Alan Adı Transfer sayfasına giderek alan adı transfer işleminin hemen başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

2. Başvuru sonrası, transfer süreci başlatıldığında 24 saat içinde transfer”Hostixo Bilişim” den bir mesaj gelecektir. Mesaja ulaşıldığı zaman şu işlemler yapılmalıdır:

– Mesajda bulunan “password” linkine tıklanarak mesajda istenilen “password” bilgisi yazılmalıdır.
– Daha sonra “Auth Code” bilgisi girilerek “accept” (kabul) butonuna tıklanarak transfer işlemi sonuçlandırılmalıdır.

Yapmış olduğunuz transfer işlemi onaylandıktan sonra eski registrar firmasından transferin iptali ile ilgili bir onay mesajı gelmektedir. Bu mesajın onaylanması halinde transfer işlemi iptal olacağından dolayı onaylama yapılmamalıdır, genellikle gelen bu maile herhangi bir işlem yapılmadığı zaman transfer onaylanmış kabul edilmektedir.

Alan adınızın transfer durumunu online olarak müşteri panelinize erişim sağlayıp Domain Yönetimi / Bekleyen Transfer İşlemleri kısmından görmeniz mümkündür.

Domain transfer işlemi sırasında site kapalı mı kalır ?

Somain transfer işlemleri alan adı kayıt firmaları arasında olmaktadır. İstek ve onay işlemleri esnasında domininizin yayını ile ilgili herhangi bir problem yaşamazsınız. Kullandığınız domain name server adresleri transfer ettiğiniz kayıt firmasına aynı şekilde aktarılmaktadır. Bu sayede ek bir ayarlama yapmaya gerek duymadan alan adınızı transfer işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.