İade Şartları

Hostixo İnternet Bil. Yaz. Hiz. Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi İade şartları. Sisteme kayıt olan her müşteri bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Hostixo.com tarafından satışa sunulan hizmet ve ürünler ile ilgili iade şartları aşağıda verilmiştir.

Hosting Satın Alım Hizmeti

Hostixo.com müşterisi, yıllık olarak satın aldığı herhangi bir hosting hizmetini koşulsuz olarak iade edebilir. İade süresi hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 15 gündür. Hediye olarak tanımlanan alan adı ücreti düşülerek iade işlemi gerçekleştirilmektedir. Hosting Satın Alım Hizmeti kapsamında bulunan alt hizmetler; Web Hosting, Bayi Hosting, WordPress Hosting, Joomla Hosting, Kurumsal Hosting , Windows Hosting ve tüm alt hosting paketleri.
Aylık olarak alım yapılan hosting hizmetlerinde iade bulunmamaktadır.
Taşıma işlemi yapılmış hosting paketlerinde Hostixo kaynaklı sorun bulunmaması durumunda iade talep edilmesi halinde taşıma için ücret kesintisi yapılmaktadır.

Hosting Yenileme Hizmeti

Hosting yenilemesi daha önce alınmış olan ve devam eden bir hizmetin süre uzatımıdır. Yenilemelerde iade yapılmaz.

Sunucu Satın Alım ve Yenileme Hizmeti

Hostixo.com müşterisi, satın aldığı herhangi bir sunucu hizmeti ile ilgili iade yapamaz. Ancak Hostixo.com den kaynaklanan ve çözülemeyen sorunların oluşması durumunda tüm hizmetlerde süre şartı olmaksızın iade hakkı mevcuttur.

Domain Satın Alım ve Yenileme Hizmeti

Domain tescilleri kişiye veya kuruma özel olarak yapılır. Bir tescil hizmeti olduğu için kullanılmasa dahi iptali mümkün değildir. Bu nedenle domain satın alım ve yenileme hizmetlerinde iade yapılamaz.

Lisans Satın Alım ve Yenileme Hizmeti

Lisans Hizmetlerinde hiç bir ücret iadesi yoktur. Yenileme yapılmış lisanslarda iade yapılamamaktadır.

SSL Sertifikası Satın Alım Hizmeti

SSL kayıtları domaine özel olarak yapılır. Kullanılmasa dahi iptali mümkün değildir. Bu nedenle SSL Satın Alım hizmetlerinde iade yapılamaz.

Özel IP Satın Alım Hizmeti

Hostixo.com müşterisi, yıllık olarak satın aldığı IP hizmetini koşulsuz olarak iade edebilir. İade süresi hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 15 gündür. Aylık alım yapılan IP adreslerinde iade bulunmamaktadır.

Sunucu Destek Hizmeti

Sunucu Destek Hizmeti, sunucu hizmetleri için sunucunun güncellemeler, bakımı ve problemlerin çözümlerini kapsayan bir hizmettir. Satın alındıktan sonra iadesi yapılamaz.

İade Süreci

İadesi yapılan hizmetlerde alınan bedel eksiksiz olarak 7. gün içinde iade edilir. Havale ve EFT ile yapılan ödemelerde iade 7 gün içinde yine aynı yöntemle yapılır ve müşterinin hesabına geçer. Kredi kartı ödemeleri 7 gün içinde yapılır ancak müşteri kredi kartına bu ödemenin yansıması 7 günden fazla sürebilir.

UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM POLİTİKASI

Tüm hizmetlerde müşteri kayıtları email adresi ile tanımlanan kullanıcı adı altında tutulmaktadır. Müşteri hizmeti ile ilgili, her türlü değişiklik ve benzeri talepleri kayıtlı email adresinden kontrol panele giriş yaparak veya email göndererek yaptırabilir. Email adresinin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda oluşabilecek zararlardan Hostixo.com sorumlu tutulamaz.

Alınan hizmetin sahipliği konusunda birden fazla kişi veya kurum arasında anlaşmazlık olması durumunda kontrol panel erişimi geçici olarak kapatılır. Hostixo.com bu gibi durumlarda müşteriden güvenlik için kimlik bilgisi teyidi isteyebilir.Hizmetler ile ilgili ödeme yapan kişi veya kuruma hizmet aktarılır. Diğer kişi veya kurumların içeriklerin (hosting hizmetindeki dosyalar, email içerikleri gibi) aktarılmasını onaylamadığı sürece hizmetler boş olarak aktarılır.

Hostixo

Mesajınızı Bırakın Sizi Arayalım.

Mesajınız başarıyla iletildi. Ekip arkadaşlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecekler.
CAPTCHA Resimde gördüğünüz karakterleri girin.
Kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmıyoruz.
Hostixo 6698 sayılı KVKK madde 10 aydınlatma yükümlülükleri çerçevesinde kişisel verilerinizi hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasalara uygun olarak kullanmaktadır. Sitemizi ziyaret ederek ve hizmetlerimizi kullanarak bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız.