Wordpress

Wordpress Spam Yorumları Durdurma Teknikleri

Wordpress Spam Yorumları Durdurma Teknikleri

Wordpress üzerinden gelen spam yorumlar ve robot üyelikler artık her kullanıcının canını sıkmaya başlamış durumdadır.Günde en az 3-4 defa gelen kayıtlar göz ardı edilirse web siteniz için büyük tehlikeler oluşturabilmektedir.Gereksiz veritabanı kayıtları sitenizin veritabanı boyutunu yükseltmekte ve sitenizin yavaşlamasına sebep olabilmektedir.Ayrıca bu kayıtlarla birlikte gönderilen bildiri emailler hosting sağlayıcınız tarafından spam yaptığınız şeklinde algılanabilir ve sitenizin yayını durdurulabilir.Bunun yanı sıra arama motorları bu spam yorumları ve ziyaretçileri algılayarak sitenizi tehlikeli olarak tanımlayabilir.Arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyebilir.
Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için sitenize Captcha eklentisi kurarak ve Google üzerinden tanımlama yaparak kurtulabilirsiniz.Sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayabiliriz.

1 – Wordpress admin panelinize giriş yaparak Eklentiler > Yeni Ekle bölümünden  Simple Google reCAPTCHA aşağıdaki eklentiyi kuruyoruz.
Wordpress Spam Yorumları Durdurma Teknikleri 4

Eklenti Linki : https://tr.wordpress.org/plugins/simple-google-recaptcha/

2- Sonrasında https://www.google.com/recaptcha/admin adresi üzerinden kayıt oluşturarak sitemizi ekliyoruz ve google bize Site key ve Secret Key oluşturuyor.

3 – Oluşan keyleri Wordpress Ayarlar > reCAPTCHA bölümünden ekleyerek kayıt ediyoruz.Bu adımdan sonra yorum ve kayıt sayfalarımız güvenli hale geliyor.

Bu adımları tüm wordpress sitelerimizde uygulamakta yarar bulunmaktadır.%100 Wordpress Uyumlu Hosting Paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İNCELE