WordpressLitespeed

WordPress LiteSpeed Cache Eklentisi Nasıl Kullanılır ?

Litespeed bilindiği gibi Apache web servisine göre 10 kat daha hızlı çalışan bir sisteme sahiptir.Litespeed web servisi, en eski web servislerinden birisi olan Apache’ye göre daha az işlemci tüketimi gerçekleştirerek sunucunuzdaki kaynak kullanımını azaltmaktadır. Sunucunuzun ağır şartlarda çalışmasını hafifleten ve  sitem üzerinde % 60’a varan değerde bir rahatlama sağlayarak sunucunuzun daha performanslı olarak çalışmasını sağlamaktadır.

Biz Hostixo olarak cPanel Hosting Paketlerimizde Litespeed web servisi kullanmaktayız.

Wordpress Litespeed Cache Nedir ?

Litespeed web servisinin wordpress  kullanıcılarına özel önbellekleme için  sağladığı  eklenti olarak lisanslı bir yazılımıdır.Tüm Wordpress Hosting Paketlerimizde Litespeed Cache ücretsiz olarak müşterilerimize sağlanmaktadır.Litespeed wordpress cache eklentisi sayesinde sitelerinizin daha hızlı yanıt vermesi amaçlanmaktadır.

WordPress LiteSpeed Cache Eklentisi Nasıl Kullanılır ? 2

WordPress LiteSpeed Cache Eklentisi Nasıl Kurulur ?

Wordpress Litespeed Cache eklentisini Wordpress üzerinden veyahut sunucu üzerinden hosting sağlayıcınız tarafından kurulmasını talep edebilirsiniz.

WordPress admin panelinizden Eklentiler – Yeni Ekle -> Litespeed Cache (Geliştirici: LiteSpeed Technologies) olan eklentiyi indirip kurunuz.

Wordpress Litespeed Cache Özellikleri Nedir ?

  • Sayfanızın açılış hızını  yükselterek sayfa önbellekleme gerçekleştirir. İlk kez wordpress sayfanızı  ziyaret eden bir kullanıcının sonraki girişlerinde  %80 oranlarında sitenize hızlı erişimini sağlamaktadır.
  • GZIP sıkıştırması sayesinde, yüklenme hızı dosyalarınızı sıkıştırarak son kullanıcıya daha hızlı bir yükleme yapacaktır.
  • Lazy Load özelliği ise; sayfa hızının  artmasına neden olur. Bu özellik ile  sitenizde gereksiz görülen resimler engellenir  ve yüklenme hızınızda gözle görülür bir artış  olacaktır.
  • Görsel optimizasyonu sayfaların hızlı açılması açısından en önemli konulardan biridir. LiteSpeed cache eklentisinin bu özelliği ile sitelerinizdeki görsel formatları  WebP formatına dönüştürerek hem görüntü kalitesini bozmayacak, hem de açılış hızınızı oldukça etkileyecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İNCELE