Artan ihtiyaçlar doğrultusunda, VPS ya da VDS hizmetlerine geçmek istediğinizde, bir hosting paneline ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur. Ancak yüksek maliyetlerden ötürü kullanabileceğiniz kontrol paneli sayısı çok az. Örneğin, Cpanel ya da Plesk gibi panel kurmak istediğinizde, en az VDS ücreti kadar bir ödeme yapmanız gerekecek ki bu da yüksek bir maliyet anlamına geliyor. İşte sizin için Ücretsiz Hosting Kontrol Paneli olan CyberPanel’i inceleyeceğiz.

 

Cyberpanel, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir panel olduğu gibi, Litespeed tarafından desteklenen bir yazılım olduğu için, ücretsiz olarak Litespeed desteğini de beraberinde getirmektedir. Ücretsiz bir kontrol paneli olmasına karşın, yüksek performans alabileceğiniz ve bizce tercih etmeniz gereken bir hosting kontrol panelidir.

 

Cyberpanel sayesinde, ssh ile yapılabilen bir çok özelliği yapabilirsiniz. Cpanel gibi ftp hesabı oluşturma, php sürümü değiştirme, veritabanı oluşturma, ücretsiz ssl, mx kaydı ekleme gibi özellikleri barındırıyor.

 

Cyberpanel ile isterseniz bir çok site barındırabilir ya da Hosting sağlayabilirsiniz. Cyberpanel’in internet sitesine girerek, ücretsiz paketin yanında, daha profesyonel olarak yürütmek istediğiniz işlerinizi bu paketleri tercih ederek yürütebilirsiniz.

 

Eğer siz de Cyberpanel Kurmak isterseniz, ilgili makalemizi ziyaret ederek, daha fazla bilgi alabilir ve kurulumu yapabilirsiniz.